FILMOVÁ MÍSTA 7: Nebezpečná chyba v Ženách v pokušení! 

Aktualizováno 18.09.2017


I mistr tesař někdy utne. Co se filmařům „nepovedlo“ nebo co přehlédli? Podívejte se, kde se natáčel film Ženy v pokušení i jaké skrývá chyby a zajímavosti.

Po zhlédnutí filmu budou všichni diváci „v pokušení“ označit jej za jednu z nejlepších český komedií. A ptáte se proč? Protože scénář se inspiroval v komediích režiséra Woodyho Allena a to je záruka kvality!

Zdroj: Archiv TV Nova


Jiří Vejdělek, jenž poprvé vychází z vlastního scénáře, propašoval pod rozmarnou uvolněnost chytrého smíchu i stín hořkosti, smutku, bolesti či melancholie. Ostatně učí se od amerických mistrů. V Ženách v pokušení lze najít stopy vedoucí k Woodymu Allenovi či Absolventovi. Ženskou variantu allenovských psychoterapeutů tu představuje manželská poradkyně, která přitom ve vlastním manželství zkrachuje a hysterčí více než její pacienti. Zajímavostí je, že ryze tuzemský snímek původně vůbec neměl mít českou produkci! O práva na film se mělo zájem několik zahraničních producentů, z toho nejzajímavější je angličan Iain Canning. V současné době se čeká, zda opravdu vznikne první zahraniční verze původního českého filmu!

Zdroj: Archiv TV Nova


Film vypráví příběh tří žen a jejich vztahů. Helena (Lenka Vlasáková) je vztahová poradkyně, která se celkem ironicky sama rozvádí poté, co je její dlouholetý manžel přistižen s milenkou. Oporou je jí dcera Laura (roztomilá Veronika Kubařová) a hlavně matka Vilma (naprosto skvělá Eliška Balzerová). Obě dobré duše se snaží rozesmutnělou Helenu povzbudit, vrátit ji do společnosti a sblížit ji s novými známostmi.

Zdroj: Archiv TV Nova


Okolo ústředního tria, ve kterém každá dáma zastupuje svoji generaci, se točí několik mužů. Jednak je to Lauřin přítel Jakub (Vojtěch Dyk, zpěvák dnes již neexistující skupiny Nightwork), který se snaží Heleně dohodit svého kamaráda Michala (všestranný Jiří Macháček), a pak spisovatel Dan (Roman Zach), který má za úkol dát dohromady její memoáry.

Zdroj: Archiv TV Nova


Na hořkosladkou romantickou komedii Ženy v pokušení se můžete podívat v pátek 25. 8. 2017 od 20:20 na Nově, nebo v repríze v neděli 27. 8. 2017 od 15:15 na Nova Cinema. Všechny díly Filmových míst najdete na webu Nova Plus ZDE.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
FILMOVÁ MÍSTA 6: Tváří se jako stejné, ale nejsou! Změn ve filmu 2Bobule si všimne jen pozorný divák. VIDEO

FILMOVÁ MÍSTA 4: Ta sedla! Zfackovaná reportérka a dosud neznámá fakta o filmu U mě dobrý!

Maci/nova.cz

Novinky z NOVY