LÉKAŘ PROMLUVIL: Toužil být patologem, poté přišel životní zlom a stal se porodníkem

Aktualizováno 14.09.2017

Malé lásky
Zdroj: TV Nova

Jak prožívají páry jeden z nejemotivnějších okamžiků v životě? Unikátní dokureality série Malé lásky změní pohled na porodnictví i vám! Co prozradil jeden z lékařů, MUDr. Denis Brezovskiy, který vystupuje hned v prvním díle pořadu?

Série sleduje příběhy rodin od příjmu, sesterny, porodního sálu až po slzy štěstí a dojetí. Jak přichází na svět Malé lásky? Unikátní dokureality startuje na TV Nova už příští týden. Co o projektu prozradil jeden z lékařů gynekologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni MUDr. Denis Brezovskiy?

Zdroj: TV Nova

Když jste poprvé slyšel o projektu Malé lásky, co vám projelo hlavou?

Že to bude moc zajímavé a krásné. Pro mě to byla určitě dobrá zpráva a nová zkušenost. Ale v průběhu práce jsem se na to ani moc nesoustředil – jak budeme vypadat, vůbec jsem to neřešil a nebyl na to čas. Ale jsem zvědavý, jak to dopadne. Budu se moc těšit.

Jak jste vnímal kamery? Měl jste pocit, že jste pod dohledem?
Pouze v začátku, ale pak už jsme to vůbec nevnímali.

Vzpomenete si na svůj první porod?
První porod, ten byl hodně rychlý. Přiběhl jsem a za pár minut bylo odrozeno. Paní spolupracovala, poslouchala. Rodila myslím potřetí a šlo to krásně bez komplikací.

Jaký byl pro vás nejhezčí moment při natáčení?
Každý porod je hezký a nejsem schopný vybrat asi jeden porod.

A co tedy vyhrocená situace?

To byl porod paní, která rodila od rána. Porod pokračoval až do noci. Bohužel nám to nějáko nešlo. Snažil jsem se celý den, abychom porodili, ale šlo to velmi pomalu a bylo to pro paní i pro nás velmi náročné. Už jsme rozhodli, že budeme ukončovat císařským řezem, a čekali jsme na anesteziologa z jiné operace. Tak během té chvíle paní přirozeně porodila a vše dopadlo dobře. To bylo náročné. Celý den jsme se snažili a už to vypadalo na císařský řez a to nám bylo líto a byla by to škoda. Ale nakonec vše dobře dopadlo.

Dá se ve stručnosti popsat váš pracovní den?

Každý den je úplně jiný. Po vizitě jdu dle rozpisu na ambulanci, nebo jdu na operační sál, nebo někdy na porodní sál. Každý den je hodinově rozepsaný. Najednou kouknu na hodinky a je za mnou celý den.
Zdroj: TV Nova

Budete chtít být u porodu svého dítěte?
Tak mám dvě děti a nebyl jsem ani u jednoho porodu, a pokud budeme mít třetí, tak také nebudu. Vše nechám svým kolegům. Mnohdy tatínkové ani nevědí, že u porodu být nemusí. Každý tatínek by se měl rozhodnout, jestli chce, nebo nechce. Já jsem nechtěl. Ani moje manželka to nechtěla.

Proč jste se rozhodl pro porodnictví?
Na vysoké škole jsem dlouho přemýšlel, kým budu. Chirurg, ortoped, ORL, patologie – ta mě strašně bavila, ale potom se mi něco v životě stalo a to rozhodlo o tom, že jsem se stal porodníkem. Co se stalo, se diváci dozvědí v průběhu vysílání.

Dokureality Malé lásky startuje 23. srpna od 21:35 na TV Nova. Pokud nechcete, aby vám unikla žádná novinka o pořadu, sledujte facebookové stránky Malých lásek ZDE.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

EMOCE TAK SILNÉ, že i štáb plakal! Režisér projektu Malé lásky prozradil, co diváky čeká

PROZRAZENO: Porod, zásah hasičů, milostné trojúhelníky i nové lásky! Co se bude dít v Ulici na podzim?

Maci/nova.cz

Novinky z NOVY