Volné pokračování legendárních Přátel překvapí: S původním seriálem má společného víc, než Joeyho!

Aktualizováno 11.09.2017

Joey - 20
Zdroj: Archiv TV Nova

Po skončení veleúspěšného seriálu Přátelé bylo jasné, že se na jejich slávě pokusí přiživit kdekdo. Sitcom Joey vznikl podle oblíbené postavy ne příliš úspěšného herce, zato úspěšného jedlíka s italskými kořeny. Co všechno má společného s původním seriálem?

Po skončení 10. série jednoho z nejoblíbenějších seriálů bylo jeho šesti hlavním hrdinům nabídnuto, aby podle jejich postavy vznikl nový sitcom. Z herců seriálu Přátelé tuto nabídnu využil jen Joey, kterého ztvárnil Matt LeBlanc. Stačilo jen napsat scénář a volné pokračování přátel – seriál Joey – bylo na světě!

Tohle jste o seriálu určitě netušili!

1. Hlavní hrdina Joey má ve svém pokoji na zdi nalepený úplně stejný plakát, který měl i v seriálu Přátelé. Ten je k filmu Scarface.

2. Ještě před vchodem do Joeyho bytu visí tabulka, na kterou se dá kreslit, a pokaždé je na ní jiný obrázek. Stejně jako v Přátelích!

3. Názvy všech epizod seriálu začínají Joey and the...

4. Několik dílů režíroval i herec David Schwimmer, který v seriálu Přátelé ztvárnil Rosse.

Zdroj: Archiv TV Nova


5. Úvodní znělkou seriálu je refrén skladby Sunny Hours od kapely Long Beach Dub Allstars.

6. Herec Matt LeBlanc má od přírody šedivé vlasy. Stejně jako během natáčení Přátel si je i v tomto sitcomu musel pravidelně barvit.

7. V seriálu Joey ztvárnila herečka Lucy Liu už podruhé postavu, která je přítelkyní Matta LeBlanca. Pár spolu tvořili i ve filmu Charlieho Andílci.

8. Na stole vedle dveří visí fotka Joeyho (Matt LeBlanc) a Chandlera (Matthew Perry), kteří tvořili nerozlučnou dvojku v Přátelích.


Zdroj: Archiv TV Nova

9. Kevin Bright se jako jediný ze tří tvůrců Přátel podílel i na jeho volném pokračování. Ostatní se zaměřili na jiné projekty.


10. Seriál se v Americe vysílal od 9. září 2004 do 29. července 2006.

11. Matt LeBlanc a Andrea Anders (Joeyho atraktivní, ale vdaná sousedka) spolu začali po konci seriálu chodit, v roce 2015 s evšak rozešli.

Seriál Joeye sledujte každý den od 16:25 na Nova 2.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FILMOVÁ MÍSTA 6: Tváří se jako stejné, ale nejsou! Změn ve filmu 2Bobule si všimne jen pozorný divák. VIDEO


10 nezapomenutelných momentů z Přátel: Pamatujete si je všechny?


Novinky z NOVY