Co dnes dělá a jak vypadá Semirova bývalá šéfová Engelhardtová?

Aktualizováno 10.09.2017

Charlotte Schwab jako Anna Engelhardtová - Kobra 11
Zdroj: oficiální zdroj

Charlotte Schwab strávila v seriálu Kobra 11 coby vrchní komisařka Anna Engelhardtová dvanáct let. Jak dnes tato sympatická herečka vypadá a co dělá? Vrátila se k tomu, co jí bylo nejbližší!

Fanoušci seriálu Kobra 11 asi nikdy nezapomenou na oblíbenou šéfovou Semira a jeho kolegů z dálniční policie Annu Engelhardtovou. Právě díky této roli se švýcarská herečka Charlotte Schwab, která letos oslavila 64. narozeniny, vryla do paměti mnoha televizních diváků!

 

Zdroj: oficiální zdroj

Ovšem málokdo ví, že ještě před tím, než začala hrát v tomto německém seriálu, byla velmi uznávanou divadelní herečkou. Už od dětství chodila Charlotte ráda do divadla. Když se pak rozhodovala, kam se budou její kroky v životě ubírat, herectví pro ni bylo jasnou volbou. Vystudovala herectví na konzervatoři v Bernu a následně ztvárnila mnoho významných divadelních rolí. V letech 1977 a 1978 byla za inscenace Schillerových her Úklady a láska a Loupežníci vyhlášena herečkou roku.

 

Málokdo si to ještě pamatuje, ale Engelhardtová nebyla Semirovou šéfovou už od začátku vysílání seriálu. Do Kobry 11 se dostala až ve druhé sérii díky Erdoganu Atalayovi, se kterým se seznámila v hamburském divadle Thalia. V seriálu hrála Charlotte Schwab neuvěřitelných dvanáct let. Patřila beze sporu mezi oblíbené postavy. Velkorysá Engelhardtová vždy Semirovi a jeho parťákům odpustila i poměrně neortodoxní metody řešení případů a nikdy jim nestrhávala z výplaty peníze na obnovování vozového parku dálniční policie, na jehož destrukci se pravidelně podíleli.

Zdroj: oficiální zdroj

Z Kobry 11 musela bohužel herečka odejít na vlastní žádost. Se zvyšujícím se věkem přicházela i zvyšující se únava. Navíc jí hraní v seriálu zabíralo příliš mnoho času, který se ve svém věku rozhodla investovat jinam. Nechtěla být věčně zaškatulkovaná v jedné roli, přestože šéfovou Semira už jí nikdy nikdo neodpáře. Její odchod fanoušci oplakali ve 13. sérii, kde odešla poté, co ji zradil její přítel, který ji chtěl zabít.

Zdroj: oficiální zdroj

Charlotte Schwab dnes

Co nyní dělá, když nemusí řešit zapeklité případy nebo se bát o život svých nejlepších policistů? Po konci v Kobře 11 se opět naplno vrátila na divadelní prkna, což musela během natáčení seriálu omezit. „Než jsem začala natáčet, byla jsem 24 let výhradně jen v divadle. Myslím, že každému, kdo v divadle začínal, to v určité chvíli začne chybět,“ zmínila herečka v rozhovoru pro server Merkus.de.

V Kobře 11 se ještě jednou objevila v pilotním díle 20. série, kde Semirovi přišla popřát k 20. výročí u policie.

 

I přesto, že většinu času začala opět věnovat svému milovanému divadlu, zahraje si občas i ve filmu. Naposledy se objevila ve filmech Mord in bester Gesellschaft - Winters letzter Fall nebo Brandmal.
 

Anna Engelhardtová patřila dlouhou dobu mezi neodmyslitelné postavy seriálu, stejně jako komická dvojice Bonrath a Herzberger, kteří už v seriálu bohužel také nehrají. Co dnes dělají a proč museli seriál opustit, si můžete přečíst ZDEZDE. Na rozdíl od nich však v seriálu nezemřela. Můžeme se těšit, že se zde ještě někdy objeví?

Seriál Kobra 11 můžete sledovat každý den na Nova Action. Po odvysílání je můžete vidět zdarma na webu Nova Plus.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

UŽ NERISKUJE ŽIVOT: Jak dnes vypadá představitel Toma Kranicha z Kobry 11? Je z něj pohodlný strejda!

MÍSTO DÁLNICE DOBÝVÁ HUDEBNÍ HITPARÁDY: Z Toma Becka je německá hudební hvězda! Pověsil hrdina z Kobry 11 hraní na hřebík?


Novinky z NOVY