Zarmoucená Tereza Pergnerová: Sbohem, dědo!

Aktualizováno 07.09.2017

Tereza Pergnerová a Zdeněk Sporer
Zdroj: TV Nova

V neděli odpoledne zemřel Zdeněk Sporer z Akce nový domov. Terezu Pergnerovou, která celou show moderovala a v bytě starého pána s rekonstrukcí pomáhala, jeho smrt velmi zasáhla. Podívejte se, jak se k celé události vyjádřila.

Zdeněk Sporer z Mostu se do pořadu Akce nový domov přihlásil, protože sám vychovával své dva vnuky v naprosto nevyhovujících podmínkách. Na výchovu vnuků a chod domácnosti dával veškeré peníze, takže už mu nezbývaly finance na opravy bytu, který byl v dezolátním stavu. Jak se k němu oba kluci, o které se staral dlouhých deset let, dostali? Před dvaceti lety žil pan Sporer normální život, měl manželku a dvě dcery. U starší dcery se objevila epilepsie, manželka ji nechtěla, proto se o ni staral zcela sám. Po několika letech manželství nevydrželo a manželka Zdeňka Sporera odešla společně se zdravou dcerou. On zůstal s nemocnou dcerou sám. Ta si později našla přítele a postupně přivedla na svět dva syny. Jenomže její vztah nevyšel, syny opustila a zanechala je v péči svého otce. Jednoho dne se k němu dostala zpráva, že jeho dcera zemřela. Pan Sporer se nikdy nedozvěděl, kde je pohřbená, ani co se jí stalo.

Celý dojemný díl Akce nový domov si můžete připomenout ZDE.

Zdroj: TV Nova

Minulý rok udělala Tereza Pergnerová spolu se svým týmem „andělů“ starému pánovi radost, když mu v pořadu Akce nový domov kompletně zrekonstruovali byt a vybavili jej novým nábytkem i spotřebiči.

Terezu Pergnerovou, která si příběh starého pána vyslechla a zdokumentovala jej pro televizní diváky, smrt obětavého dědy velmi zasáhla, jelikož s ním strávila mnoho času a pan Sporer jí značně přirostl k srdci. Na sociální sítě poslala tento vzkaz, který vám vžene slzy do očí. Ostatně i Tereza Pergnerová měla při jeho natáčení slzy na krajíčku:
 

PŘEČTĚTE SI, JAK POMOCI VNUKŮM PANA SPORERA ZDE!


„Přátelé moji milovaní, já nevím, jestli se k vám už donesla zpráva, že včera odpoledne zemřel pan Sporer. Některé věci v životě prostě nezměníme. Tak dědo, ať je ti země lehká. Moc na tebe vzpomínáme. A kluci, vás chci pohladit, obejmout a jenom říct, že v této zemi je tisíce a tisíce lidí, kteří vás mají rádi a jsou připravení pro vás udělat kdykoliv cokoliv. Samozřejmě vím, že jednoho takového člověka máte právě teď vedle sebe a strašně mu za to děkuju. Děkuju, že jste. Ale taky je dobré vědět, že jsme připravení, všichni. Zdravím celou mosteckou komunitu, moc děkuju, že jsem vás mohla poznat. Upřímnou soustrast.“

 

Starému pánovi s výchovou kluků pomáhal dobrý přítel, který se nyní o hochy stará. Jelikož pan Sporer věděl, že může nastat situace, kdy už na hochy nebude moct dohlížet, vše domluvil dlouho před svou smrtí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
UPŘÍMNOU SOUSTRAST: Zemřel Zdeněk Sporer z Akce nový domov. Co bude s malými vnuky, o které se staral?

Příběh Zdeňka Sporera dojal Česko! Nejvíc jsou nadšeni kluci. Prozradili, co je pro ně úplně nejlepší

Tereza Pergnerová: Jak jsem se dostala ze dna


Novinky z NOVY