Marcela Sobotková

Aktualizováno 03.02.2015


Marcela Sobotková vám umožňuje vidět věci na vlastní oči.

Přehrajte video Diskutujte o tvářích Novy

 
Po ukončení gymnázia studovala rok na Vyšší odborné škole sociálně právní v Brně. Po přijetí na Právnickou fakultu absolvovala 1. ročník studia na Masarykově univerzitě v Brně, poté 2. a 3. ročník na Univerzitě Karlově v Praze. Ve čtvrtém ročníku ale dala přednost novinařině v praxi a začala pracovat pro televizi Nova.


Hned od začátku působila jako reportérka publicistického pořadu Na vlastní oči, zároveň spolupracovala s pořady Tabu a Snídaně s Novou. Později se už zaměřila pouze na investigativní reportáže NVO. V současné době je reportérkou a moderátorkou tohoto pořadu.


Věnuje se zejména korupčním kauzám, kriminálním případům a aktuální publicistice. Za reportáž o běžencích z Kosova byla oceněna Komisařem OSN pro uprchlíky.


K jejím největším zálibám patří práce samotná, poté studium sociální a masové komunikace na Univerzitě J. A. Komenského v Praze (již druhým rokem), jízda na in-line bruslích, černý labrador Kačenka a od letošního léta také čerstvě golf. Když zbude nějaký volný čas, ráda čte hlavně politologické publikace a literaturu faktu.

 Novinky z NOVY