TOP 10 zajímavostí z filmu Divočina: Kiefer Sutherland způsobil lvím řevem paniku na silnici

Aktualizováno 26.08.2017

Divočina - 7

Produkce Walt Disney se opět zaměřila na populární newyorskou zoo a vznikl z toho skvělý animák Divočina plný bláznivých zvířat. Pokud jste příznivci pohádky Madagaskar a Hledá se Nemo, tak si tuto pohádku nesmíte nechat ujít!

Příběh vás zavede do newyorské zoo, kde žije parta zvířat zvyklých na pohodlný život a péči ošetřovatelů. Společně se vydávají do divočiny, když se rozhodnou pomoci lvovi zachránit jeho malého syna, který vlezl do zelené bedny, kterou ze zoo odvážejí na loď. Rozmanitá parta skládající se ze lva Samsona, žirafy Bridget, veverky Benny, koaly Nigelom a anakondy Larry po opuštění zoo zažívá teprve to pravé dobrodružství a poznávají skutečný život mimo zoo.

Animák, který pobaví nejen děti, v sobě skrývá například i stádo buvolů, kteří už nechtějí obývat spodní příčku potravního řetězce a rozhodnou se, že budou masožravci! Další zajímavosti a nevšednosti z této pohádky si můžete přečíst níže.

1) Hlavní myšlenka scénáře byla sepsané již v roce 1991.

2) Dvě lodi v přístavu v New Yorku jsou pojmenované "The Lily Maia" a "Nicolai" po dceři produkční designérky Lily a synovi producenta Nickovi.

3) Animovaný film Divočina měl rozpočet 80 milionu dolarů, celosvětově vydělal v kinech 102 milionu dolarů. Celkový obrat v kinech USA se vyšplhal na něco přes 35 milionů.


4) Kiefer Sutherland si zkoušel lví řev prakticky všude, doma či v autě. Dokonce některým řidičům, kteří kolem předjížděli, způsobil malý šok.

5) Divočina je největší film, který byl produkován v Kanadě. Celkem na něm pracovalo 418 animátorů, kteří u počítače strávili celkem neuvěřitelných 1,5 milionu hodin.6) Film byl produkován v Kanadě, což se velmi odrazilo na samotném filmu. Nejen, že režisér je rodilý Kanaďan, ale hrdinové hrají populární kanadský sport curling, objeví se také známé kanadské husy, které vtipkují o přecházení přes kanadskou hranici a jednoho z tučňáků nadaboval kanadský hokejový komentátor Don Cherry.

7) Film odkazoval na několik reklam. Když hlavní hrdiny honí zdivočelí psi, můžete vidět reklamu na pohádku Lví král, dále si také můžete ve filmu všimnout reklamy na Radio Disney.

8) Každý pták ve filmu byl naanimován pomocí více jak dvou milionů samostatných pírek. Přitom za pouhé jedno animované pírko dostal film Forrest Gump v kategorii nejlepší vizuální efekty Oscara.

Animovaný film Divočina sledujte v sobotu 4. ledna od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v neděli 5. ledna od 12:20 na stejném kanálu.
 Novinky z NOVY