ZAPOTÍTE SE, ALE... Radost dětí bude obrovská! Vyrobte jim domácí spinner

Aktualizováno 25.08.2017


Hračka, která zachvátila svět. V dalším dílu série Hravě zdravě vám Kristina Kloubková ukáže, jak vyrobit domácí spinner pro vaše ratolesti.

Už několik měsíců válcuje domácnosti u nás i ve světě. „Také vás zachvátilo šílenství jménem spinner? Já to teda slyším všude. Ať jdeme ze školy, do školky, na hřiště, nakoupit, všude je spinner!“ Sdílí své zkušenosti Kristina Kloubková. Vy, kteří to máte stejně si společně s dětmi (a v mnoha případech raději bez dětí), můžete vyrobit jeden domácí model. Dnes se ale při tvoření pořádně zapotíte.


Zdroj: Nova.cz


Nejprve je třeba vytvořit základ a takzvané „tělo spinneru“. Čtyři plastová víčka, které můžete vylepšit a třeba natřít barevným lakem na nehty nebo jinou barvou, slepte s pomocí tavicí pistole. Kristina Kloubková víčka ještě posypala třpytkami. Do víček následně přilepte tři jednokorunové mince na zatížení a opět je přetřete lakem.

 

Zdroj: Nova.cz

S pomocí kružítka nebo velké jehly udělejte do prostředního víčka díru a z pevného plastu vytvořte uzávěr, který bude stejně velký jako průměr víčka, a přilepte ho. Otvorem následně protáhněte párátko tak, aby se spinner točil.

Zdroj: Nova.cz

Závěrečným krokem je vytvoření dvou kružnic z kartonu nebo tvrdé čtvrtky, který připevníte z obou stran párátka.


A přece se točí! Zbývá jen vyzkoušet, jestli vše funguje, jak má! Kristina Kloubková ve videu prozradí, jak na to.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Krásná moderátorka Hana Reinders se brzy stane maminkou. Bude manžel u porodu? Odpověď překvapila

ZKUSÍTE TO? Pedagog Marek Herman doporučuje dát dětem výchovnou lekci hladem nebo žízní


Novinky z NOVY