Přísně tajné: Někdo chodí na ryby, já řídím Ferrari

Aktualizováno 31.05.2014

Ferrari F430 Scuderia Spider
Zdroj: Oficiální zdroj

Jezdí v něm sportovci, umělci nebo podnikatelé a všichni říkají: Ferrari je jen jedno. Finančně náročný koníček jim ale přináší pocit výlučnosti, a jak přiznávají v naší reportáži, i jistotu dobře uložených peněz.

Přehrát video

Když se ulicemi prožene auto s černým hřebcem ve žlutém poli, dámy se za ním otáčejí a pánové tiše závidí. Vstoupit do klubu majitelů Ferrari ale vyžaduje naditou peněženku, moderátor Vláďa Hron svoji 360 Modenu pořídil za 2 500 000 korun, zpěvák a podnikatel Pavel Sedláček řídí Modenu F1 o dvě stě tisíc dražší a podnikatel Vlasta Hájek se chlubí autem Ferrari Challenge Stradale, která ho přišla na 3 600 000.

Ani potom ale jejich konto nemá pokoj, kilometr jízdy vyjde na třicet korun, za roční pojistku platí desítky tisíc. „Pro mě Ferrari byla vždycky výzva, nejezdím s ním pět metrů do kavárny, abych ukázal, že ho mám,“ říká Hron. A Hájek dodává: „Někdo chodí na ryby, někdo má rád tenis, někdo golf, já si rád v noci sednu do auta. Navíc má tohle auto výhodu, že u něj nepadá cena a za dva roky ho můžu prodat za stejné peníze jako jsem ho koupil.“

Jaké další výhody má pro své majitele luxusní sporťák? Podívejte se na reportáž Přísně tajné.


Novinky z NOVY