Klučina s potutelným úsměvem: Uhádnete, o kterého slavného amerického herce jde? Podobný si je

Aktualizováno 21.08.2017

Orlando Bloom
Zdroj: profimedia.cz

Narodil se v Anglii, ve čtyřech letech přišel o otce a vyrůstal se svou matkou a starší sestrou. Poprvé se ve filmu objevil ve dvaceti letech a od té doby je miláčkem žen! Poznáte, kdo se skrývá za fotkou z dětských let?

Když byl tenhle chlapec malý, neměl to vůbec jednoduché. Ve 13 letech mu jeho maminka sdělila, že rodinný přítel Colin není ve skutečnosti jenom daný přítel, ale zároveň jeho biologický otec. K tomu všemu se potýkal s dyslexií. Nicméně v mládí vynikal ve fotografování, sochařství a úspěchy sklízel také ve školním představení a místním divadle.

Jeho snem bylo herectví a dělal vše proto, aby se sen stal skutečností. A povedlo se! V šestnácti letech se přestěhoval do Londýna, aby se v herectví mohl dál vyvíjet, začal se objevovat v různých televizních show a ve 20 letech se poprvé objevil ve filmu Oscar Wilde, ve kterém si zahrál mladého homosexuála. Už víte, o kom je řeč?

Zdroj: TV Nova

Pokud jste tipovali Orlanda Blooma, měli jste pravdu! Tento herec ale ve 21 letech málem skončil na invalidním vozíku. Když otevíral zablokované dveře střešní terasy, spadl z výšky tří metrů. Poté postoupil náročnou operaci, jakmile se uzdravil, opět se vrátil zpět ke své vysněné práci.
Zdroj: Profimedia

Nebyl to jediný úraz, který Orlando utrpěl. Když natáčel Pána prstenů spadl z koně a zlomil si žebro.  Během svého života měl zlomené obě nohy, ruku, nos, zápěstí a třikrát rozbitou hlavu.
To ale nic nemění na tom, že je Orlando skvělý herec, který je držitelem řady ocenění. V roce 2002 vyhrál MTV Movie Awards v kategorii Průlomový mužský herecký výkon za roli ve filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu, pyšnit se také může cenou SAG v kategorii Výjimečný výkon herců ve filmu a to za roli Legolase ve filmu Pán prstenů: Návrat krále.
Zdroj: Archiv TV Nova

A co dalšího jste o něm nevěděli? Jeho nejoblíbenější barva je žlutá, má alergii na arašídové máslo, miluje italskou kuchyni, je velký fanoušek anglického fotbalového týmu Manchester United, jeho nejoblíbenější snímek je Stůj při mně a v roce 2002 přestal kouřit.
Zdroj: NYDailyNews.com

Mezi jeho nejslavnější filmy patří trilogie Pána prstenů (když se natáčel první díl, bylo mu pouhých 24 let), Piráti z Karibiku, Černý jestřáb sestřelen nebo Hobit. Vidět jste ho mohli také v historickém snímku Troja. A právě na daný snímek se můžete podívat v neděli 23. 7. v 16:55 na stanici Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
ŽÁRLIL NA KOLEGU: Celý život si ho pletli se slavným britským zpěvákem. Ale kvůli tomu se nezabil...

MODRA LAGUNA NA SLOVENSKU: Učitelka Zuzana se koupala před kamerami! Co všechno ukázala?


Novinky z NOVY