ŽÁRLIL NA KOLEGU: Celý život si ho pletli se slavným britským zpěvákem. Ale kvůli tomu se nezabil...

Aktualizováno 20.08.2017

Robbie Williams
Zdroj: isifa.com

Stačí mít podobná jména a o zábavu je postaráno. Své o tom věděl i jeden z nejlepších amerických herců, i anglická světová pop star. Fanoušci byli tak zmateni, že psali dopisy tomu druhému. A po smrti jednoho z nich dokonce posílali kondolence na špatnou adresu. Už víte o koho se jedná?

Samozřejmě, že se jedná o herce Robina Williamse a zpěváka Robbieho Williamse. Po smrti Robina Williamse před třemi lety se vyvolala na internetu lavina projevů smutku a soustrasti od jeho fanoušků. Mnozí uživatelé Facebooku a Twitteru ale zpočátku zaměnili Robina Williamse za zpěváka Robbieho Williamse.

Na internetu se tak objevily i kondolence k domnělému úmrtí čtyřicetiletého britského zpěváka. Tato záměna, ať už z nevědomosti nebo z jakéhosi černého humoru, vzbudila nevoli dalších uživatelů, kteří to vnímali jako narušení piety k úmrtí jejich hereckého idolu.

Oscarový americký herec a komik Robin Williams byl v pondělí 11. srpna nalezený mrtvý ve svém kalifornském bytě. Dnes by oslavil již 66. narozeniny

Připomeňte si 5 jeho nejlepších filmových rolí:
5) Parry - Král rybář
Nepopsatelně úžasný lidský příběh ex-pythonovského režiséra Terry Gilliama. Film je o setkání dvou lidí, kteří by spolu normálně asi neprohodili ani slovo. Ale náhody se dějí, a tak deprimovaný ex-moderátor Jack Lucas obviňující sám sebe ze smrti sedmi lidí, které zabil jeho věrný posluchač, potkává ex-profesora historie, nyní šíleného bezdomovce Parryho, jehož manželka byla jednou z obětí oné tragédie.

Zdroj: oficiální zdroj

4) Paní Doubtfire - Táta v sukni
V tomto zábavném filmu Robin Williams předvádí jako vždy vynikající výkon. Jako chůva byl parádní a ten jeho převlek za starou paní neměl chybu. Dokonale zastínil Sally Fieldovou a Pierce Brosnana. Předvedl dokonalou one-man show, kde mu ostatní jenom nahrávají a nahazují repliky. Snímek o stárnoucím muži je neuvěřitelně zábavný a přitom tak dojemný. Je v něm plno vtipných situací, které jsou zároveň naplněné smutkem.
Zdroj: TV Nova

3) John Keating - Společnost mrtvých básníků

Dechberoucí příběh konfliktu svobodného ducha se zatuchlým konzervatismem, děsícím se nezávislého myšlení. Do prostředí chlapecké střední školy, kde vládne pevnou rukou tyranie, vchází člověk s básnickým příjmením Keating, který vede studenty k vlastnímu čtení, k neměřitelnému prožitku ze slova i z vlastních činů. Je zvláštní, že odpověď, zda jsou sedmnáctiletí chlapci připraveni na samostatné myšlení zůstává otevřená.
Zdroj: oficiální zdroj

2) Adrian Cronauer - Dobré ráno Vietname
Další one-man show Robina Williamse. Tento snímek ale není jen tohle, je to především skvělá satira na válku a film, který jen tak nezestárne. Jak kvůli pečlivě vybraným písničkám, tak kvůli Robinovi a jeho doslova energickému výkonu.
Zdroj: oficiální zdroj

1) Sean Maguire - Dobrý Will Hunting
Tenhle film je kapitola sama pro sebe. Na jedné straně geniální scénář tehdy dvacetiletých začínajících herců Matta Damona a Bena Afflecka. Na straně druhé geniální výkon Robina Williamse a dvou zmiňovaných herců. Williams zde má figuru moudrého rádce, který mladému hrdinovi pomáhá najít správný životní směr. A je to právě Williams, díky němuž film ožije. Jeho dialogy s Damonem mají jiskru, a je z nich zřejmé, proč chce zkušený psychiatr arogantnímu Willovi, který je zároveň tak trochu génius, pomoct. Z velké části Williamsova improvizace
Zdroj: oficiální zdroj


NEPŘEHLÉDNĚTE:
NÁVRAT VE VELKÉM STYLU: Valerian a město tisíce planet má zaděláno na hit roku! RECENZE

KONEČNĚ JASNO! Kdo si zahraje agenta 007 v nové bondovce? Herec už podepsal smlouvu

MÍSTO DÁLNICE DOBÝVÁ HUDEBNÍ HITPARÁDY: Z Toma Becka je německá hudební hvězda! Pověsil hrdina z Kobry 11 hraní na hřebík?


Novinky z NOVY