VIDEO: Pes umí nakupovat! Cože? Ano, důkazem je Sunny. Zaplatí i odnese nákup!

Aktualizováno 19.08.2017


Snídaňové štěně Sunny pokračuje ve svém výcviku. Na seznam svých dovedností si brzy připíše další položku – aktuálně se učí nakupovat! Cože? Ano, i pes se v obchodě, dokonce i masně, může umět chovat a vybrat si, co se mu líbí! Pak vám dokonce i pomoci s odnesením nákupu. Přiučte se.

Sunny, Snídaňový asistenční pes ve výcviku, roste jako z vody! Už má celých 23 kilo a zlepšuje se i ve svých dovednostech. Překonal svou obavu a konečně zvládá sejít děrované železné schody i rampy, které mu ještě nedávno dělaly problémy. A pokračuje dál, učí se správnému chování v obchodech, tedy nakupovat!

Zdroj: instagram / Snídaňové štěně


Nacvičuje pohyb v prostorech obchodního centra, což zahrnuje například jízdu po eskalátorech, ve výtahu, pohyb po lesklém povrchu, odolávání vůní i pokušení v chovatelských potřebách a dokonce si osvojuje i placení u pokladny. O tom všem už v rozhovoru, ve kterém trenérka Katka přinese i tipy, jak pejsky v parných letních dnech zchladit – jednou z možností je psí masová zmrzlina! Poradí také s první pomocí při přehřátí psa i jak se pozná.

Zdroj: instagram / Snídaňové štěně

Samozřejmě oblíbenou letní aktivitou je plavání, a to platí i pro pejsky, Sunny si ho ovšem moc neužije. V centru pro asistenční psi se výcvik vede tak, že pes se svým pánem nesmí plavat do hloubky, nepoddávat se vodním hrátkám. Pejskům se dovoluje namočit si břicho a packy, ale plavat ne! Je to z důvodu korektního chování, obzvlášť retrívři vodu miluji a kdyby si na vodní radovánky příliš zvykli, mohlo by hrozit, že svého páníčka stáhnou do vody třeba i s vozíkem. Proto taková výchova.

Zdroj: instagram / Snídaňové štěně


Pokud jste si Sunnyho oblíbili a jste zvědaví na jeho další pokroky, brzy zamíří do divadla i kina, tak ho sledujte na Instagramu @snidanovestene.

Zdroj: instagram / Snídaňové štěně

Zdroj: instagram / Snídaňové štěně

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 
CHUDÁK SUNNY: Je samý kousanec! Kdo napadl snídaňové štěně?

OSTNY A MATICE! Snídanové štěně Sunny napadlo kaktus! Kdo ze souboje vzešel jako vítěz?


Novinky z NOVY