NÁVRAT VE VELKÉM STYLU: Valerian a město tisíce planet má zaděláno na hit roku! RECENZE

Aktualizováno 19.08.2017

Valerian a město tisíce planet
Zdroj: oficiální zdroj

Luc Besson se po dvaceti letech vrací k žánru vesmírné opery příběhem mladých vládních agentů, kteří musí zachránit osud intergalaktické stanice Alfa. Dostal francouzskou komixovou klasiku, hromadu peněz a volnou ruku. Co se z toho nakonec stalo?

Režisér Luc Besson je hodně zajímavý, ale i nevypočitatelný. Na jedné straně má na kontě Leona, Brutální Nikitu nebo Pátý element, vedle toho ale i mizerné kousky jako Arthur a Minimojové a Tajemství mumie. Jeho adaptace velkolepá sci-fi Valerian a město tisíce planet je ale dost možná nejambicióznější film, jaký kdy natočil. Jak se líbil?

Zdroj: oficiální zdroj

Valerian a město tisíce planet svým tvůrčím uchopením hodně připomíná především nové epizody Star Wars režírované Georgem Lucasem. I Besson vidí zalíbení především v trikových možnostech a nápaditých designech monster a planet. A exceluje v nich. Nejlepší na celém filmu je vypiplaný design, stejně jako spousta nápadů a představivost šrotující na plné obrátky.
Zdroj: TV Nova

Když hlavní hrdina probíhá na jeden záběr oním městem tisíce planet, mohla to být jedna z nejpůsobivějších scén roku
Když se hrdinové, zvláštní vládní agenti Valerian a Laureline, pouští do přestřelek, rvaček a úprků, je radost je sledovat. Kamera totiž hýří nápady a spolu s ní i režisér, který komponuje akci napříč dimenzemi a během minuty nechá hrdiny klidně proběhnout i půl tuctu prostředí s rozdílnou gravitací, vegetací a počasím.
Zdroj: oficiální zdroj

Hlavní postavu, kterou ztvárnil Dane Dehaan má projít vývojem od rozmařilého floutka a proutníka ve věrného partnera. Cara Delevigne, která je především modelka, než herečka, ztvárnila hlavní ženskou postavu. Laureline nezůstává pouze doprovodem, jenž občas předvede strhující akční pohyb, anebo řekne hlášku, ale stala se z ní velice silná ženská postava. Chemie mezi oběma herci je jenom třešnička na dortu.
Zdroj: oficiální zdroj

Film Valerian a město tisíce planet není dokonalý příběhový epos, prostor na domyšlení divák rozhodně nedostane, podobně jako u filmu Pátý element. Přitom konec filmu je uspokojivý. Naopak vše zachraňuje neskutečný svět, který Besson vytvořil. Všemožní i nemožní mimozemšťani, vegetace, to všechno je pastva pro oči. Herecké obsazení se povedlo na jedničku: od hlavních postav až po malé cameo Rihanny. Tento film rozhodně nesmí uniknout pozornosti žádného diváka!

Premiéra filmu Valerian a město tisíce planet pro veřejnost proběhne 20. července 2017.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
VIDEO: Zrod legendy? Nový film Luca Bessona láká na úchvatné efekty i promyšlený příběh. Podívejte se!

NOVÉ OPUS MAGNUM? Tvůrci Valeriana vypustili před světovou premiérou úžasné VIDEO


Novinky z NOVY