Bývalý partner Lucie Borhyové je úžasný člověk! Pro jiné dělá skvělé věci. Jaký způsob pomoci je ten nejlepší?

Aktualizováno 13.08.2017

Alan Babický podporuje Nadaci Nova - 7
Zdroj: Barbora Jelínková

Tvrdí, že nestačí dát hladovějícímu člověku rybu, skutečnou pomoci je podle něj naučit toho chudáka rybařit. Jaké jsou další životní zásady slavného golfisty Alana Babického?

Alan Babický vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a anglickou Institute of Technology. Po ukončení studia přes deset let pracoval na obchodních pozicích několika mezinárodních firem. Poté se dal na golf. V roce 2005 založil organizaci věnující se jeho propagaci a výuce. Spoluorganizoval přes dvě stovky golfových turnajů a mimo jiné přeložil i několik odborných golfových knih. 

Zdroj: Barbora Jelínková

Alan Babický se často nechával vidět ve společnosti krásných žen – měl dlouhodobý vztah s Lucii Borhyovou, poté údajně prožil bouřlivý románek s další moderátorkou Michaelou Ochotskou. Tento vztah ale Babický popřel. Co ale nikdy nepopíral je, že krásné ženy jsou inspirací nejen pro něj, ale pro většinu mužů. Zároveň ale dodává, že je spíš domácí typ. „Žil jsem s jednou partnerkou devět let, bez jediného excesu, pak jsme se v klidu a míru rozešli a ještě rok spolu bydleli. Následovalo pár let svobodného muže a následně jsem našel maminku svých dětí. To mi nezní nijak "skandálně", ne?“ tvrdí slavný golfista. 

Zdroj: Barbora Jelínková

Už delší dobu se mediální pozornosti cíleně vyhýbá, pro jednou ale udělal výjimku. A to kvůli charitativnímu projektu Jsem kým jsem. „Vyznávám pravidlo, že dávat žebrákům ryby nikam nevede. Jediná správná cesta je naučit je rybařit. Účel medvídka KicoNica z hračkářství Imaginarium, který se stal oficiálním maskotem Nadace Nova, je mi ale velmi blízký, protože rozvoj kvalit naších dětí je to nejdůležitější, čím se musíme zabývat. Proto bych rád, aby se výtěžek z dražby mého trička poputoval na tento účel,“ tvrdí Alan Babický. A tak si nechal na tričko, ve kterém si pro nadaci nechal vyfotit, napsal své životní motto: „Pocit vítězství ničím nenahradíš“

Zdroj: Barbora Jelínková

Spolupráci s Alanem Babickým si velice chválila fotografka projektu Jsem kým jsem Barbora Jelínková i módní návrhářka Michaela Skuhravá. Dle Barbory je skvělé, že se Alan Babický k projektu připojil, protože je velmi silnou osobností a může být inspirací pro další lidi.

Zdroj: Barbora Jelínková

Jsem kým jsem není klasickým dobročinným projektem – každá fotografovaná osobnost může vybrat charitativní organizaci, která peníze dostane. Každý si tedy může vybrat dle svých názorů i životných priorit, nikomu není předem přidělená žádná charitativní organizace.

Kromě nadací, kterou si vyberou tváře projektu Jsem kým jsem, pomoci se dostane i jiným charitativnám centrům. Fotografie i trička se budou na podzim dražit během slavnostního galavečera. Celých 10% z prodeje všech triček poputuje na konto nadačního fondu Nejen srdcem, který podporuje nemocné, týrané a opuštěné psy.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si poradit se vzteklými a nezvladatelnými dětmi? Pohlavek není na škodu, říká psycholog


Novinky z NOVY