UŽ NERISKUJE ŽIVOT: Jak dnes vypadá představitel Toma Kranicha z Kobry 11? Je z něj pohodlný strejda!

Aktualizováno 12.08.2017

kobra 11 - 8
Zdroj: Nova.cz

Jeden z nejvytrvalejších Semirových parťáků a dobrých kamarádů Tom Kranich, kterého hrál René Steinke, si v seriálu vytrpěl mnohé. Je jasné, že do seriálu už se vrátit nemůže. Co dělá herec nyní?

Po herectví toužil René Steinke už od dětství. Původně ale vystudoval informační techniku! Této profesi se moc dlouho nevěnoval a brzy začal pracovat jako řidič sanitky. Jak je možné, že jej tedy neznáme jako záslužného řidiče záchranné služby? K herectví se dostal doslova jako slepý k houslím, nečekaně totiž získal svou první roli ve filmu Vernehmung der Zeugen, a to hned hlavní. Následně vystudoval herectví a hned po škole získal první angažmá v divadle Volksbühne v Berlíně.
 

Ač má na kontě mnoho televizních rolí, po filmovém herectví nikdy netoužil a věnuje se hlavně divadlu. Proslavila ho hlavně seriálová role vrchního komisaře Toma Kranicha v Kobře 11, kde po boku svého parťáka Semira Gerkhana bojoval několik sérií proti zločincům, překupníkům a jiným nebezpečným pachatelům.

Zdroj: Komödie Winterhuder Fährhaus

Hrát dálničního policistu pro něj bylo velkou zkušeností. Zároveň si kvůli natáčení náročných scén musel zlepšit kondičku. Herectví v seriálu Kobra 11 pro něj tak bylo v tomo případě o hodně fyzicky náročnější než to divadelní.


René Steinke si zahrál ve čtvrté, páté a šesté sérii Kobry 11, poté po vraždě jeho těhotné snoubenky Eleny Krügerové ze seriálu odešel, diváci si jej však vyžádali zpět. V sérii 9. a 10. se do seriálu ale opět vrátil, ale poté odešel už nadobro – v pilotním díle 11. série zemřel. Proč, když byl po Semirovi nejoblíbenější postavou? Herce už tato role přestala bavit, měl dojem, že nemůže nic více nabídnout. Jeho seriálová smrt byla opravdu dojemná – Tom zemřel přímo v náručí svého parťáka Semira Gerkhana!

Zdroj: Nova.cz

Po seriálu Kobra 11 René ještě účinkoval v několika televizních projektech a začal se více věnovat divadlu. V aktuální sezóně jste ho mohli vidět na prknech scény Komödie Winterhuder Fährhaus v Hamburku v představení „Im Sommer wohnt er unten“

Zdroj: Komödie Winterhuder Fährhaus

René je hodně sportovně založený. Holduje fotbalu a tenisu. K životu ale potřebuje také adrenalin. Proto se věnuje paraglidingu, potápění a karate! Baví ho ale i jízda v rychlých autech, které si při natáčení užil opravdu dostatečně. Sám má doma v garáži Porsche 911 Cabrio. Tak hlavně opatrně!

Seriál Kobra 11 můžete sledovat každý všední den od 16:55 na Nova Action. Po odvysílání je můžete vidět zdarma na webu Nova Plus.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

SEMIR Z KOBRY 11 SE NEZDÁ: Dvě svatby za půl roku! Podívejte se, co si akční hrdina vzal za ´krásky´

ANKETA: Zběsilé honičky i nejmodernější detektivní postupy! Která kriminálka je podle vás nejlepší?

 


nova.cz/osobnosti Lukáš Vrtílek pro SLAVICA s.r.o.

Novinky z NOVY