Z TOHO  MRAZÍ: Strašlivý úraz Michala Novotného!

Aktualizováno 10.08.2017

Michal Novotný
Zdroj: TV Nova

Michal Novotný hereckou kariéru nikdy neplánoval. Nyní je však mezi diváky velmi oblíbený a některé seriály si bez něj dnes už ani nedovedeme představit. Díky čemu se ale hercem málem nestal? Je za tím ošklivý úraz.

Oblíbeného baviče a herce Michala Novotného můžete znát z Ordinace v růžové zahradě 2, Redakce, ale i z drsnějšího seriálu Kriminálka Anděl. Michal se narodil 11. dubna 1979 v Kolíně a už při studiu na gymnáziu směřovala jeho cesta k herecké kariéře. On sám být ale hercem nechtěl. Lákala ho spíše kariéra pedagoga, konkrétně učitelství dějepisu a zeměpisu. Ovšem jeden z jeho učitelů mu „nasadil brouka do hlavy“, když mu řekl, že by se měl stát hercem. Byl prý totiž extrémně upovídaný.

Zdroj: Archiv TV Nova

Michal vystudoval DAMU, začal hrát v divadle a brzy se dostal i na televizní obrazovky. Mnozí si ho jistě pamatují z roku 2004 jako stážistu v seriálu Redakce, kde si jeho postava občas tak trochu hrála na detektiva. Byl to tedy takový malý odrazový můstek pro opravdového kriminalistu, jakého si zahrál o několik let později v Kriminálce Anděl.

A odrazovým můstkem byla Redakce i k jeho dalším seriálovým rolím. Díky ní se totiž dostal do povědomí mnoha diváků. Jeho kariéra se náhle rozjela velmi slibně. Zahrál si i v německém seriálu.

Zdroj: Archiv TV Nova

Aktuálně ho můžeme nejčastěji vídat v seriálech Kriminálka Anděl a Ordinace v růžové zahradě 2, která má teď ale letní pauzu. Právě s Ordinací má Michal Novotný společného mnohem více, než se zdá. Jeho seriálová manželka je majitelkou baru U Čerta, jehož exteriéry se nacházejí v Novotného rodném městě Kolíně naproti chrámu Sv. Bartoloměje. Shodou okolností má hned kousek vedle hercova rodina obchůdek.

Novotný se dřívě věnoval také muzice. Jako dítě hrál v dechovém symfonickém orchestru na klarinet. Hudební talent měl v krvi. Mají to v rodině! V kolínském orchestru hráli také jeho otec a strýc. Dnes už na muziku bohužel nemá čas.

Zdroj: Archiv TV Nova

Ač na to možná na první pohled nevypadá, je také milovníkem sportu. I k němu byl veden od malička. Nejen, že pilně cvičil své plíce hrou na klarinet, také závodně plaval. A kdo ví, možná by se tomuto sportu věnoval profesionálně, kdyby nepřišel úraz – přeřízl si sval na noze! Ve 12 letech těsně před mistrovstvím republiky s plaveckou kariérou nakonec za nešťastných okolností skončil.

Ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Možná to byl osud. Michal Novotný je teď velmi oblíbeným hercem a Ordinaci nebo Kriminálku Anděl už si bez něj jen těžko dokáží diváci představit!

Michala Novotného můžete aktuálně sledovat v seriálu Kriminálka Anděl, který běží každý týden od neděle do úterka od 20:20 a 21:25 na TV Nova. Po odvysílání v televizi najdete díly na NovaPlus ZDE. Na NovaPlus si také můžete připomenout seriál Redakce, díky kterému zazářil. Každý den se podívejte na nový díl ZDE.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

BATULKOVÁ NETROŠKAŘÍ: Nejde pod 10 mega a dezinfikuje, na co přijde!

Lenka Zahradnická o vztahu s Tomášem Novotným: Brala by ho jako partnera?


Novinky z NOVY