JEDINEČNÁ VIZE BUDOUCNOSTI: Film Valerian míří do kin. Kromě populární zpěvačky v něm září nový James Dean nebo modelka Victoria´s Secret!

Aktualizováno 06.08.2017

Valerian - 14
Zdroj: TV Nova

Nový sci-fi film Valerian a město tisíce planet, který do tuzemských kin přijde 20. července, slibuje jedinečnou vizi budoucnosti. Je pod ním podepsán Luc Besson, tvůrce Pátého elementu, jehož herecký tým posílili jak hollywodské stálice, tak začínající herci. Co víte a naopak nevíte o hlavních hrdinech nového filmu?

Většině lidí se asi při vyslovení jména Luc Besson v posledních letech vybaví nízkorozpočtové evropské filmy, které produkuje a píše pro ně scénáře. Nicméně tento režisér ještě v devadesátých letech patřil mezi nejnadějnější francouzské režiséry. Filmy Magická hlubina, Brutální Nikita, Leon či Pátý element patří mezi jeho nejznámější díla. Čeká ho teď velký comeback? To se teprve uvidí, ale rozpočet na to dostal!

Podívejte se, jaké hvězdy na svůj nový snímek nalákal!
1) Dane DeHaan - Valerian
Sympatický herec během pouhých tří let profesionální kariéry neztrácel čas a vyšvihl se mezi nejrychleji stoupající hvězdy showbyznysu. V televizi debutoval roku 2008 jako host v seriálu Zákon a pořádek. Celovečerní filmový debut měl Dane ve válečném dramatu Amigo v roce 2010. Jeho nejslavnější rolí momentálně zůstává snímek Life, kde ztvárnil Jamese Deana.

Zdroj: oficiální zdroj

2) Cara Delevigne – Laureline
Než se stala herečkou, působila britská kráska jako modelka a zpěvačka. Předváděla značky jako Burberry, Zara, Chanel a další. Třikrát byla na titulní straně Vogue. Také předváděla na mole modely od Victoria Secret. V roce 2012 se poprvé objevila v menší roli princezny Sorokoniny v adaptaci Anny Kareniny. A u malých rolí zůstala, teprve až Besson se jí rozhodl dát prozatím největší šanci jejího života,
Zdroj: Victoria´s Secret

3) Elizabeth Debicki
Mladou francouzsku můžete znát z filmů o Strážcích Galaxie nebo jako golfovou hráčku Jordan Bakerovou, do které byl zamilovaný Tobey Maguire ve snímku Velký Gatsby.
Zdroj: Oficiální zdroj

4) Clive Owen

Skutečný filmový živočich patří mezi nejzkušenější herce v Bessonově futuristickém filmu. Jeho láska k herectví se pojila s divadlem, které nakonec převálcoval film. Byl několikrát spojován s rolí Jamese Bonda, kterou pravděpodobně již nedostane. Nezapomenutelný je jeho záhadný řidič v seriálu Hire. Byl součástí hereckého koncertu v Gosford Parku, byl protivníkem Matta Damona v Agentovi bez minulosti. Za snímek Na dotek byl nedávno oceněn Zlatým glóbem.
Zdroj: oficiální zdroj

5) Ethan Hawke
Americký herec, spisovatel a režisér začal budovat kariéru již v devatenácti letech ve snímku Spolek mrtvých básníků. Byl manželem Umy Thurman, ale v roce 2004 se rozvedli. Podílel se na scénaři k romantické trilogii Před (Před úsvitem, Před soumrakem, Před půlnoci), kde si zahrál i hlavní roli. Naposledy jste ho mohli vidět ve snímku Chlapectví, v roli otce chlapce z neúplné rodiny. Film byl pro něj obtížný, protože i on sám měl rozvedené rodiče.

6) Rihanna
Barbadoská kráská se proslavila jako zpěvačka, zaměřuje především na hudební styly RnB, hip hop a soul. Má za sebou několik světových turné a platinových desek. Když se nepočítají filmy, ve kterých zvárnila sama sebe, jedná se o její filmový debut v hollywodském trháku. A kdo ví, třeba bude brzy k vidění více na plátnech kin než na hudebních podiích.
Zdroj: Instagram

Na rozkaz vojenského velitele se zvláštní agenti Valerian a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa. Neustále rostoucí metropole, kterou obývají tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Žije zde 17 milionů obyvatel, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. A zdá se, že jakési tajemné síly se chystají život města ohrozit!

Tak nezapomeňte dorazit do kin! Fantaskní snímek se bude promítat od 20. července 2017. Stane se z něj nový kult, jako jsou třeba Hvězdné války?

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Zrod legendy? Nový film Luca Bessona láká na úchvatné efekty i promyšlený příběh. Podívejte se!

LEONARDO, UŽ DOST! Harém svůdníka DiCapria: Jeho ložemi prošlo nesčetně žen a dokonce jedna česká modelka!


Novinky z NOVY