GRAN TORINO: Clint Eastwood do filmu angažoval své nejbližší. Kdo všechno si tam zahrál?

Aktualizováno 21.06.2018

Gran Torino - 7

Clint Eastwood si v dramatu Gran Torino nejen zahrál, ale také jej režíroval. A to není vše, Eastwoodů do filmu angažoval více...

Gran Torino je příběh mrzutého válečného veterána Walta Kowalského. Právě ovdověl a své dva syny i po smrti manželky od sebe odhání. Žije sám se svým věrným psem v kdysi udržované čtvrti, která je plná chudých asijských imigrantů a vládne zde vysoká kriminalita. Vedle Kowalského žije rodina Vang Lorových. Jeden z členů rodiny, Thao, se pokouší pod tlakem ukrást Waltovo auto Gran Torino, aby mohl vstoupit do místního gangu. Walt ale oknem v garáži zahlédne světlo z Thaovy baterky a vyžene ho. Za nesplnění úkolu si Thaa gang najde a napadne ho. Potyčka se dostane až na pozemek Walta, který gang ze svého trávníku vyžene pomocí své oblíbené pušky.

Walt později zachrání i Sue, sestru Thaa, před třemi černošskými mladíky. Sue se s Waltem i přes jeho nemístné poznámky spřátelí...


Film Cran Torino sice nezískal oscarovou nominaci, ale srdce diváků ano! Věděli jste o filmu například tyto zajímavosti?


1) Zapojil člena rodiny

Ve filmu hraje syn Clinta Eastwooda Scott Eastwood. Ztvárnil postavu mladíka Treye, který se dostal na ulici do potyčky s černochy.

2) Opravář Eastwood
Pokud se během natáčení něco stalo s autem, Clint to ve většině případů dokázal opravit.

3) Nejvýdělečnější film Clinta Eastwooda
Film Gran Torino jenom v Americe utržil 145 milionů dolarů, tedy nejvíce v celé kariéře Eastwooda. Na výdělečnosti se podepsalo i prohlášení, že se jedná o poslední Eastwoodovu roli.


4) Automobil nevrátili
Automobil Gran Torino koupila produkce od obchodníka s veterány v Kalifornii. Během natáčení si ho producent natolik oblíbil, že se domluvili s Clintem a auto si nechali.

5) Urážkami nešetřil
Walt (Clint Eastwood) během celého filmu řekne dohromady 53 urážek.

6) Angažoval i svého psa
Ve filmu hraje také zlatý retrívr Daisy, kterého vlastní Walt Kowalski, ve skutečnosti je to opravdu pes Clinta Eastwooda.

7) Inspiroval se wrestlerem
Jméno Walt Kowalsi vzniklo podle legendárního wrestlera, který se jmenoval Walter „killer" Kowalski.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NENÍ EASTWOOD JAKO EASTWOOD: Jak Clint snáší, že mu slávu kradou jeho jmenovci?

 
ODHALENÍ: Stejný člověk, stejná slova, stejná stvůra: Film Piráti z Karibiku tak trochu pokračuje v Hněvu Titánů!


Novinky z NOVY