NEJ UČITEL Z BRADAVIC: Ke kterému byste chodili nejraději? HLASUJTE!

Aktualizováno 14.01.2018

Harry Potter anketa
Zdroj: TV Nova

Brumbál, Hagrid, Kratiknot, Lockhart, McGonagallová, Trelawneyová, Pomfreyová, Prýtová, Quirell nebo Snape? Škola čar a kouzel v Bradavicích, z kultovního snímku Harry Potter, má hned několik skvělých kapacit. Dokážete si vybrat jen jednoho nejoblíbenějšího? Podpořte ho :-).

Možná bylo i vaším snem dostat v den jedenáctých narozenin zvací dopis do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Pojďme chvíli snít, představte si, že k vám sova přeci jen přiletěla a vy s úsměvem na tváři a plní očekávání otevíráte dveře Bradavic. Ke kterému učiteli byste chodili nejraději?

Zdroj: TV Nova


Albus Percival Wulfric Brian Brumbál
Je považován za nejmocnějšího kouzelníka 20. století. Už ve škole vynikal neobyčejnými magickými schopnostmi. Později začal v Bradavicích vyučovat přeměňování. Po odchodu Armanda Dippeta se stává ředitelem. Ve filmovém zpracování ho hrál Richard Harris a po jeho smrti od třetího dílu Michael Gambon. V posledním dílu vyšlo najevo, že byl smrtelně nemocný a svoji vraždu si od Snapea vyžádal, aby zachránil Draca Malfoye a posílil Harryho šance na vítězství nad Voldemortem.
Zdroj: Nova.cz

 

Rubeus Hagrid (Robbie Coltrane)
Hajný a klíčník, později se stává profesorem péče o kouzelné tvory a člen Fénixova řádu. Je dobrým přítelem Harryho, Rona a Hermiony. Rád chová velká a nebezpečná zvířata - draka, trojhlavého psa, pavouka, hipogryfa i třáskavé skvorejše. Má nevlastního bratra obra Drápa. I on sám je obřího původu, což dokazuje jeho výška (asi 3,5 metru). Přesto má přátelskou a citlivou povahu, lehce se dovede k slzám. Má velkou úctu k Brumbálovi i Harrymu.

Zdroj: Nova.cz

 

Filius Kratiknot (Warwick Davis)
Kratiknot je profesorem kouzelných formulí a ředitel havraspárské koleje. Maličký hubený kouzelník, který se nejdřív musel postavit na hromádku knih, aby viděl přes stůl. Proto o něm kolovaly domněnky, že je napůl skřet a napůl kouzelník. Jeho přesné stáří není známo. Často pracuje mimo učebnu, protože pomáhá vybavit školu obrannými formulemi.

Zdroj: Pinterest

 

Zlatoslav Lockhart (Kenneth Branagh)
Narcistický čaroděj, který je posedlý svým vzhledem a myslí si, že je velkou celebritou. Napsal mnoho knih o svých velkých úspěších v boji s nebezpečnými tvory. Ve druhém díle se stane profesorem obrany proti černé magii. Mezi dalšími učiteli a žáky je ale velmi nepopulární, ale dívčí část studentů, včetně Hermiony, je jím doslova posedlá. Později o něm však vyjde najevo, že je to velký zbabělec a žádnou věc, o které psal ve svých knihách, neudělal. Informace získal od jiných lidí, kterým pak vymazal paměť a připsal je do knihy jako jeden ze svých činů. To chtěl udělat i Harrymu a Ronovi, v Tajemné komnatě, ale kouzlo se obrátilo proti němu a o paměť tak přišel on sám. V pátém díle ho trojice našich hrdinů potká u svatého Munga, kde je zavřený. Přesto že si na nic nepamatuje, má stále touhu dávat lidem autogramy.

Zdroj: Archiv TV NovaMinerva McGonagallová (Maggie Smith)
Minerva McGonagallová je ředitelkou nebelvírské koleje, ve které v mládí také studovala. Je také profesorkou přeměňování a patří mezi nejlepší čarodějky. Jako jedna ze sedmi registrovaných zvěromágů na sebe bere podobu mourovaté kočky. Je přísná, ale spravedlivá. Neprojevuje moc často emoce, i když vše cítí. Pokud se výrazněji projeví, může to být pro ostatní šok.

Zdroj: Nova.cz

 

Sibylla Trelawneyová (Emma Thompson)
Sibylla Patricia Trelawneyová je profesorkou jasnovidectví. Podle McGonagallové předpoví každý rok smrt jednoho studenta, ale doposud žádný z nich nezemřel. Velmi „nečekaně“ proto předpověděla Harryho smrt. Většina jejích předpovědí se ale nevyplní. Svůj žal a roztrpčení se pokoušela utápět v alkoholu.

Zdroj: Pinterest

 

Poppy Pomfreyová (Gemma Jones)
Madam Pomfreyová je kouzelnická léčitelka, která pracuje na ošetřovně. Vždy se o své pacienty dobře stará a v drtivé většině případů se jí je podaří vyléčit.

Zdroj: PinterestPomona Prýtová (Miriam Margolyes)
Profesorka bylinkářství a ředitelka mrzimorské koleje. Své studenty druhého ročníku učí o mandragorách, pomocí kterých později spolu s madam Pomfreyovou vyléčí napadené baziliškem. Je proti Dolores Umbridgeové a tajně podporuje Harryho v tom, aby odhalil veřejnosti pravdu o Voldemortovi.

Zdroj: Pinterest

 

Quirinus Quirell
Quirell byl v prvním díle profesorem obrany proti černé magii. Údajně začal koktat po incidentu s upíry a ježibabou na svých cestách. Harrymu tajně škodil, například se ho snažil během famrpálového zápasu kletbou shodit z koštěte, během Halloweenu pustil do školy trolla a nakonec se i vydal pro Kámen mudrců. Harry po celý školní rok milně podezíral ze všech Quirellových činů Snapea. Nakonec se zjišťuje, že byl služebníkem Lorda Voldemorta.

Zdroj: Pinterest

 

Severus Snape (Alan Rickman)
Profesorem lektvarů, který touží po místě profesora obrany proti černé magii. Ještě před Voldemortovým pádem vstoupil do Fénixova řádu. Dobrovolně se vystavoval smrtelnému nebezpečí ze strany Voldemorta a Smrtijedů jen proto, aby ochránil Harryho Pottera. Tento odborník na lektvary má zvláštní pedagogické metody. Svým studentům se často vysmívá, ponižuje je a hlavně viditelně nadržuje zmijozelské koleji. Při napadení Bradavic smrtijedy, které zorganizoval Draco Malfoy, zabije odzbrojeného Albuse Brumbála kletbou Avada Kedavra. Tento čin ale spáchal na přímou žádost samotného Albuse Brumbála. Po pokusu o zničení jednoho z viteálů lorda Voldemorta je totiž Brumbál postižen kletbou, která ho pomalu zabíjí. Blízká smrt je pro něj tedy nevyhnutelná. I když je na straně dobra, až do konce se mu podaří klamat Pána zla.

Zdroj: ČSFD

 ♦ Filmové koncertní turné Harry Potter se vrací do O2 areny s filmem Harry Potter a Tajemná komnata. Více informací najdete ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 8 CHYB: Harry Potter měl zemřít už ve druhém filmu série! A proč byl v jedné scéně Relikvií smrti náhle nahý?

A kde má jizvu?! Chyby ve filmu Harry Potter a Fénixův řád vás ohromí

Odvážná nejen na plátně, ale i v soukromí. Maggie Smith z Harryho Pottera natáčela s rakovinou, ale nikomu nic neřekla

Tyto chyby ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár vám nedají spát! Jak je možné, že jste si jich nikdy předtím nevšimli?

 

nova.cz, wikipedie no

Novinky z NOVY