DOPOSUD NEJVYŠŠÍ VÝHRY v Chcete být milionářem?: Kolik, kdo a kdy! Dokázali byste odpovědět?

Aktualizováno 27.07.2017

Chcete být milionářem? - 2016 - 1

Jaké jsou nejvyšší finanční výhry u nás v legendární soutěži Chcete být milionářem? Máme pro vás odpovědi. Otázkou je, zda byste vy odpovědi na milionové otázky?

Jako první vyhrál dva a půl milionu Zdeněk Jánský z Chomutova. Povedlo se mu to v červenci 2002. Na poslední otázku potřeboval znalosti zeměpisu, konkrétně musel vědět, jak se jmenuje hlavní město Gabonu. Jánský ale v soutěži ukázal, že má přehled ve všech oblastech. V rozstřelu dokázal správně seřadit historické události. A zvládal i otázky z medicíny, dějepisu, literatury nebo sportu.

Zdroj: TV Nova

• Tajemství ODHALENO! Kdo vymýšlí otázky v Chcete být milionářem?
 
Jánský jako první překročil hranici 2,5 milionu korun. „Jaké je hlavní město Gabonské republiky?“ zeptal se moderátor. „Libreville,“ odpověděl Jánský a vyhrál. Otázku za 5 milionů dostal Jánský v dalším díle. „Který časový údaj se vyskytuje v textu standardní verze písně The Theatre od skupiny Pet Shop Boys?“ zeptal se Vladimír Čech. Jánský nevěděl, nechal zavolat svého přítele na telefonu, ale ani ten nevěděl. I po nápovědě 50 na 50 Jánský netušil. Své angažmá v soutěži ukončil. Když si tipnul, správnou odpověď netrefil. Jánský se také objevil v pořadu Riskuj! a Nejslabší! Máte padáka! V obou případech si také odnesl výhry.

Zdroj: TV Nova


• TEST: Jak byste uspěli v soutěži Chcete být milionářem? Vyzkoušejte to!


Druhým rekordmanem byl Pavel Judas. Ten se do horkého křesla dostal díky tomu, že nejrychleji seřadil podle abecedy názvy sourozenců. Judas se na prvních otázkách vůbec nezapotil, znal přísloví i programy TV Nova, nezaskočila ho ani slovenština. Za dva a půl milionu měl Judas Havaj. A to doslova – musel říct, na jakém ostrově leží hlavní město Honolulu. A Judas se navzdory pošťuchování od Vladimíra Čecha nenechal znejistit a označil jako správnou možnost Oahu. A díky tomu se stal teprve druhým soutěžícím, který si domů odnesl tuto krásnou sumu.
Zdroj: TV Nova

Otázka za pět milionů už byla opravdu drsná. Posuďte sami: Plakát, kterého filmu byl v roce 1997 při aukci vydražen za 453 tisíc dolarů? A možnosti? Mumie, King Kong, Frankenstein a Dracula. Pavel Judas absolutně netušil a spokojil se s 2,5 miliony. A nakonec si ani mimo soutěž netipnul správně – nebyl to Frankenstein, ale Mumie.
 

♦ Dosáhne někdo na 5 milionů? ZBRUSU NOVÉ DÍLY Chcete být milionářem? s Markem Vašutem sledujte každou středu od 20:20 na Nově, po odvysílání díly najdete na NOVA Plus ZDE. Třeba ano!♦

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sporťáci Novy ve hře o miliony! Na jakou sumu peněz dosáhli?

VIDEO: Historicky první výherce soutěže Chcete být milionářem? pobavil svět! Koukněte se, jak vyhrál!

SKVĚLÁ ZPRÁVA: Michal Jančařík se vrátí na televizní obrazovky! Divákům poslal dojemný vzkaz
 


Novinky z NOVY