IVAN TROJAN MÁ DŮVOD K RADOSTI: V pátek oslavil malé jubileum

Aktualizováno 26.07.2017

Ve stínu

Jeden z nejoblíbenějších českých herců Ivan Trojan má na svém kontě mnoho filmů. Mimo to je také držitelem šesti Českých lvů. Podívejte se na velkou fotogalerii jeho největších úspěchů! Jaký významný den má dnes zakroužkovaný v kalendáři?

Umělecké geny Ivan Trojan rozhodně nezapře. Je synem herce Ladislava Trojana a jeho bratr Ondřej Trojan je známý  producent a režisér. Není divu že i Ivanovi byl dán do vínku neskutečný talent a dal se na dráhu herce.

Zdroj: Oficiální zdroj

V mládí byl ale jeho velkou vášní basketbal. Stačilo málo a stal se sportovcem, ale díky své výšce se raději vydal ve šlépějích otce.

Ještě před maturitou na sportovním gymnáziu už věděl, že je přijat na DAMU. Hned po studiu pak nastoupil do divadla.
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Přes své velké divadelní zkušenosti je ale Ivan Trojan i jedním z nejobsazovanějších filmových herců.
Zdroj: isifa.com

Svou první výraznou roli pak Ivan získal ve filmu Samotáři coby neurotický doktor Ondřej. Díky tomu získal značnou popularitu a byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Po této roli už neměl o filmové nabídky nouzi. Následovaly filmy jako Želary, Jedna ruka netleská, Medvídek nebo Příběhy obyčejného šílenství.
Zdroj: 2media.cz

Jednou z posledních úspěšných rolí je role kapitána Hakla ve filmu Ve stínu, do které Ivana obsadil režisér David Ondříček. Jako detektiv ze staré školy vyšetřuje Hakl na první pohled jednoduchý případ vloupání do klenotnictví. Vlivem machinací tajné policie se ale z celého případu stává velká kauza, která má odvést pozornost od politických událostí dramatické doby 50. let.
Zdroj: Mediafax

Ivan Trojan v bodech:
Je velkým fanouškem fotbalového týmu Bohemians 1905
Společně s manželkou Klárou Pollertovou-Trojanovou vychovává 4 syny                                                                                 • Na svém kontě má už více než 66 filmů
Získal už 6 Českých lvů konkrétně za filmy: Musím tě svést, Smradi, Jedna ruka netleská, Václav, Ve stínu a Díra u Hanušovic
• Vyzkoušel si i režírování, konkrétně divadelního představení Zásek (2015)
• Ve velké míře se také věnuje dabingu: Hledá se Nemo nebo Muži kteří nenávidí ženy.
 
Ivanovi přejeme k 53. narozeninám 30. 6. hodně zdraví, hezkých chvil strávených s rodinou a mnoho dalších skvělých rolí.

NEPŘEHLÉDNĚTĚ:

FILMOVÁ MÍSTA: Kde se natáčela pohádka Ať žijí duchové? Podívejte se, jak to tam vypadá DNES! VIDEO

VELKÝ KVÍZ: Jak dobře znáte film Ať žijí duchové! Otestujte se!

 

nova.cz, csfd.cz Nova.cz

Novinky z NOVY