Toto jsou nejlepší filmy o vztahu otce a syna. Souhlasíte s výběrem? Podívejte se na TOP 10 a hlasujte!

Aktualizováno 23.12.2017

Den otců
Zdroj: oficiální zdroj/ youtube.com

Je jedno, zda se jedná o sci-fi, thrillery, horory nebo animáky – otcovská tematika se řeší ve filmech napříč všemi žánry. Které jsou ale ty nejlepší?

Den otců byl sice už v neděli, ale to nijak nebrání tomu, aby se mohlo slavit dál. Protože jak všechny maminky, tak všichni tátové si zaslouží, aby se jejich péče o ratolesti neustále připomínala. A jak jinak ho oslavit, než s dobře vychlazeným půllitrem a nostalgickým vzpomínáním na staré časy? Nebo se podívejte na některý z filmů, který řeší vztahy otce a syna.

10) Strom života
Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat.

Zdroj: YouTube.com

9) Indiana Jones: Poslední křížová výprava
Třetí díl dobrodružství Indiana Jonese, kde role otce připadla Seanu Connerymu, rozhodně patří mezi nejlepší dobrodružné filmy. Henry Jones junior, kterého hrál nezapomenutelný Harrison Ford, se po letech chce sejít se svým otcem, taktéž profesorem. Ten je ovšem unesen nacisty, a tak musí Indiana vyrazit do Evropy, aby otce našel. Tvůrci filmu se postarali o to, aby duo otec–syn netrpělo nedostatkem dobrodružných situací. Jen o vlásek se jim daří v nebezpečných honičkách unikat před záludnými nepřáteli.
Zdroj: YouTube.com

8) Na východ od Ráje
Emocionálně působivý film z roku 1955 vypráví příběh osamělého mladíka Cala bojujícího o přízeň svého přísného otce a oblíbenějšího bratra Arona. Zatímco poslušný Aron s otcem vychází dobře, Cal se stále nedokáže přizpůsobit. Přesto se snaží o uznání, naráží však na nepochopení. Jedná se o filmový debut Jamese Deana ve snímku na motivy knihy Johna Steibecka
Zdroj: oficiální zdroj/ youtube.com

7) Lví král
Jeden z nejlepších disneyovských animáků všech dob. Zdivočelé stádo hnané na Scarův příkaz potměšilými hyenami by bezbranné lvíče Simbu určitě zadupalo do země, kdyby jej nezachránil jeho otec Mufasa. Při zoufalé záchraně však zahyne. Mladý lev Simba utíká z království jen proto, aby se za několik let vrátil, když země jeho otce strádá.
Zdroj: Oficiální zdroj

6) Hledá se Nemo
Marlin se s obavami ze všech nepředvídatelných nebezpečí, které hlubiny oceánu skýtají, snaží svého syna Nema před nástrahami okolí ochránit. Když je pak malá rybka nečekaně unesena daleko od domova a skončí v akváriu, ocitne se Marlin nečekaně v roli hrdiny na cestě k záchraně svého syna.
Zdroj: YouTube.com

5) Začátky
Mladý Oliver žije obyčejný život. Vše se změní, když mu otec sdělí, že má rakovinu a mladého milence. Krátce po otcově smrti potkává svobodomyslnou Annu, dochází mu, že v otázce romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu.
Zdroj: YouTube.com

4) Cesta do zatracení
Příběh odehrávající se v průběhu šesti týdnů zimy je vyprávěn očima dvanáctiletého hrdiny. Film záměrně připomíná klasickou gangsterku z Ameriky 30. let, v níž proti sobě ale nestojí dva gangy, ale gang proti svému nejlepšímu muži a jeho synovi. Role otce připadla tomu Hanksovi.
Zdroj: Oficiální zdroj

3) Kramerová versus Kramer
Pro reklamního agenta Teda Kramera je reklama v životě na první místě. Když ho opustí žena Joanna, musí sám pečovat o syna Billyho. Po počátečním zmatku se vžije do nové role a probudí se v něm vřelý vztah k dítěti. Po 18 měsících se však Joanna vrátí a před soudem se domáhá nároku na Billyho. I když je jí přiřčen, nakonec se ho dobrovolně vzdá...
Zdroj: Pinterest

2) Kmotr
Kmotr je příběhem newyorské mafiánské rodiny Corleonů, v jejímž čele stojí vážený don Vito. Režisérovi se ve filmu povedlo přesně popsat prostředí organizovaného zločinu v Americe po druhé světové válce na příkladu hierarchicky organizované italské mafie začleněné do tehdejší společnosti. Divák sleduje boj o moc, rodinné pnutí a předávání pomyslného žezla synovi. V hlavních rolích excelují Marlon Brando a Al Pacino.
Zdroj: oficiální zdroj

1) Štěstí na dosah
Film je příběhem člověka, který se ocitá ve složité životní situaci. Investoval do přístrojů, které nejdou zrovna na odbyt, jeho žena pracuje v továrně na dvě směny a přitom se ještě musí oba postarat o svého malého syna. Tíží je složitá finanční situace a poté, co ho žena opustí, se po nějaké době ocitá i se synem na ulici. Se situací se ovšem nehodlají on ani jeho syn smířit, a tak poslední naděje upírají k Chrisovu matematickému talentu a možnosti zisku nového zaměstnání. Film ukazuje tíhu chudinského života v Americe a snahu se z něj vymanit, stejně tak oddanou lásku mezi otcem a synem, který mu za každých okolnosti naprosto důvěřuje. V hlavních rolí se objevuje Will a Jaden Smithovi.
Zdroj: oficiální zdroj

K příležitosti dne otců přinesla TV Nova ve spolupráci s Pivovarem Velké Březno speciální otcovské dny. Již od prvního pondělí v měsíci jste se každý týden mohli podívat na pět pokladů z televizního archivu Ulice s otcovskou tématikou. Nyní máte poslední možnost zavzpomínat na své oblíbené hrdiny a jejich příběhy. Je se na co koukat, nejvyšší čas užít si otcovskou dávku nostalgie, podívejte se ZDE!


NEPŘEHLÉDNĚTE:
NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HEREČKA HISTORIE Meryl Streep slaví narozeniny: Připomeňte si její nejlepší filmové role!

NENÍ EASTWOOD JAKO EASTWOOD: Jak Clint snáší, že mu slávu kradou jeho jmenovci?

GALERIE: 14 slavných otců, kteří zplodili své vlastní kopie! Kde je podoba nejdokonalejší? HLASUJTE!


Novinky z NOVY