BRAD PITT PŘEKRAČUJE MEZE: Přesně 20 let po udělení celoživotního zákazu vstupu do Číny tam odcestoval!

Aktualizováno 21.07.2017

Klub rváčů
Zdroj: oficiální zdroj

Jedna jediná role ve filmu a Brad Pitt si vykoledoval doživotní zákaz vstupu na území komunistické Číny. Od konce devadesátých let hollywoodský hezoun nesmí oficiálně do nejlidnatější země planety. Zákaz striktně dodržoval, dokud neuběhlo dvacet let a Brad znova neodcestoval do Číny...

V Číně vždy platilo nepsané pravidlo, že veškerá kinematografie musí šířit základní socialistické hodnoty, obohacovat kulturní a duchovní život lidu. Ve filmech se nesmí objevit nic, co by údajně ohrozilo čínskou národní pospolitost, územní celistvost, státní tajemství, čínskou hrdost či čínské zájmy, případně co by podněcovalo etnické násilí. Navíc vláda nejlidnatější země na světě do země každoročně pustí maximálně třicet zahraničních filmů. Ty si ale často hodně upraví nebo vylepší – například vystřihne veškeré politicky citlivé či explicitní scény.

Zdroj: TV Nova

Své o tom ví hollywoodský idol Brad Pitt. V roce 1997 natočil životopisný snímek Sedm let v Tibetu, který otevřeně podporuje Dalajlámu a čínské komunisty označuje za hlavní viníky veškerého utrpení v utlačované zemi. Komunistická strana Číny je známá nekompromisním postojem vůči tibetskému duchovnímu Dalajlámovi, k němuž se v Hollywoodu hlásí mnoho celebrit včetně Brada Pitta. Příběh dobrodružné cesty rakouského horolezce, který ukazuje krutovládu Číňanů na okupovaném území Tibetu, má v Číně  zákaz, protože ublížil společenské rovnováze. Brad jako hlavní protagonista dostal celoživotní zákaz vstupu do země.
Zdroj: Oficiální zdroj

Proto Pittova cesta do Číny vzbudila velký ohlas. Herec ještě přilil olej do ohně, když na svůj twitterový profil napsal: „Ano, je to pravda. Přijedu!“ Skutečně přijel, aby mohl propagovat svůj nový film Spojenci. Strávil téměř hodinu autogramiádou v Šangaji na akci, která byla médii sledovaná do nejmeněích detailů a očekával se průšvih. Žádné faux pas se nakonec nekonalo, Brada nechali Čínu navštívit a on na oplátku nezpůsobil žádný problém.
 

Film Sedm let v Tibetů s Bradem Pittem v hlavní roli můžete sledovat v sobotu 24. 6 od 13:50 na Nově nebo v repríze v pondělí 26. 6 od 17:30 na Nova Cinema.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
NESTYDA NICOLE KIDMAN, která se svlékla v mnoha filmech slaví narozeniny! Věřili byste, že je jí už tolik let?

GALERIE: 14 slavných otců, kteří zplodili své vlastní kopie! Kde je podoba nejdokonalejší? HLASUJTE!


Novinky z NOVY