ZNAČKA LUXUSU: Takový kožich nemá ani princezna Lada, ta se zlatou hvězdou na čele!

Aktualizováno 21.07.2017

Princezna se zlatou hvězdou, Leoš Mareš

Praktická záležitost i módní doplněk. Ale jen tak někdo ho doma nemá! Kolik stojí takový pravý a nejen myší kožíšek? Může si ho dovolit opravdu každý?

Praktický módní doplněk, který v chladných měsících nejen zdobí, ale především zahřeje. Ano, řeč je o kožíšcích a kožešinových kabátech, které zdobí nejdenu celebritu. A že je má v oblibě čím dál více showbyznysových hvězdiček!

Kolik ale taková paráda stojí? Jen tak někdo si koupi pravého rozhodně nemůže dovolit. Jde nejen o výstřední módní doplněk, ale také o jeden ze symbolů luxusu. Za pravou kůži si zkrátka připlatíte. Ceny levnějších modelů se pohybují v rozmezí 15–40 tisíc korun. Za některé dáte ale třeba i stovky tisíc.
 

Zdroj: obrancizvirat.cz

Za českého krále kožichů můžeme jednoznačně považovat moderátora Leoše Mareše. Ten se díky svým kožichům a módním výstřelkům v době, kdy začínal svou pěveckou kariéru, proslavil. Nespočetně let trvalo než se ze škatulky kožešinového krále vymanil. Dnes díky narozeninovým koncertům začal být s kožichy opět spojován. Leoš Mareš si ke svým narozeninám nadělil dva velké koncerty, kde ho diváci mohli poprvé slyšet zpívat naživo. Jako návnadu nabízel i speciální vstupenku za neskutečných 1 000 000 Kč. Fanoušek, který by byl ochoten zaplatit takovou sumu by kromě vstupenky získal i pověstný bílý kožich. Možná vás to překvapí stejně jako Leoše, ale takoví oddaní fanoušci se přece jen našli. A takových nadšenců se našlo dokonce osm! Leoše tento enormní zájem také velmi zaskočil a brzy si uvědomil, že se kožichu vlastně vzdát nechce ani za takovou sumu, protože má k němu silný citový vztah.

Vysoká finanční částka ale rozhodně není jedinou překážkou. Často jsou kožešiny předmětem nejrůznějších diskuzí a mnoha sporů, jestli je vůbec morální je nosit. Některé celebrity se ale dokonce samy angažují a bojují proti tomu, aby se zvířata chovala na kožešinových farmách, kde žijí v příšerných podmínkách – do kampaně se zapojila například Patricie Solaříková známá ze seriálu Ulice, nebo Andrea Růžičková z Ordinace v růžové zahradě 2. Na jeden kožich, jako třeba ten myší z pohádky Princezna se zlatou hvězdou, by musel být usmrcen opravdu velký počet těchto malých hlodavců.

 

V roce 2013 v představované kolekci se na Fashion Weeku v Amsterodamu objevil i myší kožíšek. Studenti významné návrhářské umělecké školy ArtEZ Academy v Arnhemu připravili pro přehlídková mola modely vytvořené s použitím myší kožešiny. Studenti tak rozpoutali velkou společenskou diskusi o tom, proč by se měla k těmto účelům používat právě kůže z myší.

 

Pohádkový myší kožíšek, i přes svou extravaganci, posloužil pohádkové princezně Ladě při útěku z království jako dokonalé maskování.

Podobný kožich by vás ale dnes vyšel opravdu draho a ještě byste mohli být nařčeni, že podporujete týrání zvířat! Proto si kupte raději umělý, který neudělá o nic menší parádu. A navíc ještě ušetříte!
 

Pohádku Princezna se zlatou hvězdou můžete vidět na Nově v neděli 25.6. od 16:25.

NEPŘEHLÉDNĚTE:


GALERIE: 14 slavných otců, kteří zplodili své vlastní kopie! Kde je podoba nejdokonalejší? HLASUJTE!
Dynastie Nováků se vrací na televizní obrazovky! Jak probíhalo natáčení tohoto legendárního seriálu?


Novinky z NOVY