NESTYDA NICOLE KIDMAN, která se svlékla v mnoha filmech, slaví narozeniny! Věřili byste, že je jí už tolik let?

Aktualizováno 19.07.2017

Nicole Kidman - 1
Zdroj: Getty Images

Dnes slaví krásná rusovláska svůj velký den a i přes svůj věk se nebojí odhalovat v celé své kráse v mnoha amerických filmech. Uhodnete, kolik jí je?

Nicole Mary Kidman, nositelka Řádu Austrálie, se narodila 20. června 1967 v Honolulu na Hawaii. Dnes slaví své padesáté narozeniny. Je americko-australská herečka oceněná Oscarem, získala hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Je také ambasadorkou dobré naděje organizací UNIFEM a UNICEF.

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

SEZNAM JEJÍCH 10 NEJLEPŠÍCH ROLÍ:

10) Ada Monroe (Návrat do Cold Mountain)
V tomto filmu začíná Nicole jako chudá měšťanka, která má žhavou aféru s pohledným vojákem Judem Lawem potom, co utekl z armády Konfederace, aby nemusel bojovat v Občanské válce. Následně zdědila farmu a musela se o ni starat úplně sama, nakonec jí začala pomáhat farmářka Renée Zellweger. Nicol přitom strávila s Judem Lawem úplné minimum času a díky tomu mohla její postava vyniknout daleko lépe. Její portrét ženy, která se stará o farmu a doufá, že uvidí svého milovaného ještě jednou, je dokonale uvěřitelný. A díky skvělé chemii s její parťačkou Renée Zellweger se z filmu stal obrovský hit.

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

9) Evelyn Stoker (Stoker)
Kidman dokázala, že ví, jak hrát temné role. Tento mysteriózní thriller je napínavý právě díky jejímu výkonu v roli chladné a povýšené Eve Stocker. Mnoho diváku si nemohlo pomoci a úzkostlivě pozorovalo, jak svádí strýce Charlieho, muže sporného charakteru, který všechny děsil svým chováním. Divák má obtížné rozhodování, zda ji litovat nebo nenávidět...

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

8) Suzanne Stone-Maretto (Zemřít pro...)
Tento film byl zlomový, protože se jednalo o první hlavní roli. Její výkon v roli slávou posedlé domácí hospodyňky, která sní o tom, že bude v televizi, a je pro to schopná udělat cokoliv, jí vynesl Zlatý Globus a mnoho jiných ocenění.

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

7) Becca Corbett (Králičí nora)
Díky roli v tomto filmu obdržela nominace na ceny jako je Zlatý Globus nebo Cena Spolku televizních herců. Navíc tento film i sama produkovala a jedná se o její největší triumf za poslední dekádu. Jejím filmovým protějškem se stal Aaron Eckhart. Společně ztvárnili manželský pár snažící se vyrovnat s tragickou smrtí jejich čtyřletého dítěte. Předvedla obdivuhodný výkon jako trpící matka.

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

6) Anna (Zrození)
V roli, kterou by mnoho hereček nebylo ochotno přijmout, byla úžasná, nepřekonatelná a srdcervoucí zároveň. Ve filmu hraje Annu, ženu, která konečně překoná smrt svého manžela, jenom aby narazila na desetiletého chlapce, který tvrdí, že je její reinkarnovaný choť...

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

5) Alice Harford (Spalující touha)
Pravděpodobně nejodvážnější snímek její dlouhé herecké kariéry. Nicol Kidman souhlasila, že vezme roli Alice Harford v posledním filmu Stanleyho Kubricka. Díky tomu si mohla zahrát manželku Toma Cruise v tajnůstkářském vztahu, který trval déle než rok. Výsledkem je sexy mysteriózní a vizuálně půvabné drama. Od začátku filmu, kdy se ji na vánočním večírku snaží svádět muž maďarského původu, vypadá Nicol Kidmann, že si kontroverzní roli doopravdy užívá.
Kde můžete ještě vidět Nicol bez šatstva: Hemingway a Gellhornová, Sedmilhářky a Reportér.

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj


4) Virginia Woolf (Hodiny)
Ačkoliv se dělila o plátno s jinými velkými hereckými hvězdami, dokázala si z historického dramatu udělat One (wo)man show. To potvrdila výhrou Oscara a Zlatého glóbu za portrét autorky Virginie Woolfové. Ohromující je fyzická přeměna Nicole Kidman, které Oscar patří zcela právem, podobný herecký výkon se vidí jednou za pár let. Geniální scénař dovolil, aby Nicol předvedla dokonalost svého hereckého umění.
Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

3) Grace Margaret Mulligan (Dogville)
V dalším statečném výkonu pouze nehraje, ale přímo se stane Grace Mulligan, až tak je její výkon přesvědčivý! Žena s pochybnou minulostí je na útěku a zoufale potřebuje pomoc od obyvatel městečka Dogville. Temné a skličující drama z rukou dánského mistra kontroverze Larse Von Triera by prostě nebylo stejné bez Kidman. Jedná se o poutavý příběh o tom, jak daleko je žena schopná zajít před tím, než se utáhne smyčka kolem jejího krku.

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

2) Grace Stewart (Ti druzí)
Tento nadpřirozený horrorový snímek zastihl Nicol v její nejlepší formě. Předvedla se v roli matky, která dostane do péče rodinný zámek a musí se postarat o své děti, protože obě jsou smrtelně alergické na sluneční svit. Podala přesvědčivý a úchvatný výkon, který je hodný jedné z nejslavnějších hereček součastnosti. Každý závěs, každý skřípavý zvuk, každý záběr je připravený vyostřit smysly všech diváků až do maxima!

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

1) Satine (Moulin Rouge)
Jedná se o jeden z nejvíce poutavých, tragických, romantických a muzikálových filmů všech dob. Nicol Kidman v roce 2001 dokázala, že umí zpívat, tancovat i hrát zároveň. Křiklavá a slavná tanečnice v legendárním pařížském kabaretu, která současně umírá na TBC, jí vynesla mnoho ocenění. Ewan McGregor a vlastně všichni diváci se do Satine bláznivě zamilovali. Dokonce se spekulovalo, že láska se přenesla z plátna do reálného života, což ovšem McGregor a Kidman odmítali připustit. Nicol Kidman je jednoduše nezapomenutelná v roli nezkrotné tanečnice.

Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj

Souhlasíte s tímto seznamem? Který film Nicole Kidman je váš nejoblíbenější?

NEPŘEHLÉDNĚTE:
PIRÁTEM UŽ OD DĚTSTVÍ: Malý Johnny Depp vás dostane! Tenhle roztomilý sígr že kradl cigarety? FOTO

KDO TO JE? Poznáte držitele dvou Oscarů? Ve vězení v Somálsku zpustnul a zešedivěl
 


Novinky z NOVY