KDO TO JE? Poznáte držitele dvou Oscarů? Ve vězení v Somálsku zpustnul a zešedivěl

Aktualizováno 19.07.2017

Captain Phillips
Zdroj: Profimedia

Jedná se o jednoho z nejlépe placených umělců v dějinách filmu. Stal se teprve druhým hercem, který cenu akademie obdržel ve dvou po sobě jdoucích letech. Během své dlouhé kariéry se musel potýkat s posměšky kvůli svému vzhledu.

Tento herec, producent a režisér je velmi oblíbený pro svůj jemný humor a zejména pro svou obyčejnost, neokázalost až nesmělost. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo pět let a se svým otcem se velmi často stěhoval. V průběhu studií se začal věnovat herectví ve školní produkci. Má univerzální vizáž člověka, kterého můžete potkat v obchodním centru, v hospodě, na fotbalovém zápase, na zahradě, jak seká trávník nebo v tichém koutě univerzitní knihovny. Ona ta nenápadnost a tuctovost není na škodu, naopak! V jeho případě šlo o velmi silnou zbraň.

Zdroj: Archiv TV Nova

Jeho první úspěch přišel na začátku devadesátých let s filmem Ohňostroj marnosti, kde se potkal s Brucem Willisem a Melanií Griffith. Následovaly filmy Samotář v Seattlu Philadephia, za ten druhý si odnesl svého prvního Oscara. O rok později druhého za film Forrest Gump, a stal se tak absolutní celebritou Hollywoodu. Film slavil neobyčejný úspěch a získal Oscara za nejlepší snímek a nejlepšího režiséra. Mezi jeho poslední počiny patří oceňované filmy jako Kapitán Philips nebo Most Špionů. Už máte představu, o koho se jedná?
Zdroj: Archiv TV Nova

Nemůže to být nikdo jiný než Tom Hanks, kterého můžete vidět na televizních obrazovkách již tento týden – a dokonce dvakrát! Ve filmu Kapitán PhillipsSamotář v Seattlu. První snímek je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Naopak druhý film je jedna z nejlepších romantických komedií 20. století a zdatně konkuruje i snímkům z nového milénia.
Zdroj: isifa.com

Když se vezme procentuální hodnocení kvality filmů z různých filmových serverů a databází, je vidět, že Tom Hanks patří k hercům, kteří téměž bez výjimky hrají v oceňovaných a hojně navštěnovaných filmech. A to je na jednoho obyčejného a nenápadného chlapíka vcelku slušný výkon!


Napínavé drama Kapitán Phillips můžete sledovat v pondělí 19. června na Nova Cinema od 20:00.

Guru amerických moderních komedií Samotář v Seattlu můžete sledovat ve středu 21. června na Nova Cinema od 20:00, nebo ve čtvrtek 22. června v repríze od 16:05 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
AKCE A NAPĚTÍ: Oblíbený seriál Kobra 11 má pro své fandy milé překvapení

PROKLETÁ POMÁDA: Rakovina, HIV a další nehody. Muzikál Pomáda se stal pro všechny jeho tvůrce a aktéry prokletím


Novinky z NOVY