MUSELY SI TO VYBOJOVAT: Čím si vězenkyně zasloužily krátký pobyt na svobodě? Stálo to za to!

Aktualizováno 16.07.2017


Tři vyvolené ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou dostaly velké privilegium a na chvíli se ocitly na svobodě. Zúčastnily se totiž v rámci pražské štafety běhu Yellow Ribbon Run. Čím si holky tuto výjimku zasloužily?

Přehrát poslední díl


Organizace Yellow Ribbon podporuje bývalé vězně při jejich návratu zpět do normálního života, především tedy při shánění nového zaměstnání. Řada vězňů se totiž při hledání práce setkává s nepochopením. Organizace jim proto pomáhá práci bez problému najít. Do programu se můžou někteří vězni přihlásit již ve vězení. Několik žen z věznice ve Světlé nad Sázavou tak začalo ve vězení běhat. Pár vyvolených, které na běh poctivě trénovaly, se tak mohlo na chvíli podívat zpět na svobodu!

Zdroj: Nova.cz

Běhu se zúčastnil i ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který předával štafetový kolík jedné odsouzené

Zasloužit si pár hodin mimo vězení dalo ženám dost práce. Nejenže musely pravidelně navštěvovat běžecké tréninky, musely se také zapojit do jiných aktivit organizace. Mnoho žen ve vězení proto vyrábělo žluté stužky, které jsou symbolem organizace Yellow Ribbon. Samozřejmostí bylo plnění dalších vězeňských aktivit a chození do práce. To, že se musely chovat slušně nejen k zaměstnancům věznice, ale i ostatním odsouzeným, snad ani není potřeba dodávat.
 

Jak si vězenkyně pocit svobody užívaly zjistíte ve videu. Další osudy Holek pod zámkem sledujte ve středu 21. 6. od 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
VŠECHNY SLIBY VZALY ZA SVÉ: Vincenzu zatkla policie! Její syn prozradil, co po propuštění z vězení provedla

ŽIVOT PO VÝKONU TRESTU: Vězení mě nenapravilo, říká propuštěná Ivana! Ale prozradila toho mnohem víc...


Novinky z NOVY