EXKLUZIVNÍ VIDEO: Co má společného ministr Pelikán s krásnou vězenkyní Marií? To nikdo nečekal

Aktualizováno 13.07.2017


Možná vám to přijde jako trochu nesourodá dvojice, ale stalo se. Co svedlo dohromady ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a krásnou vězenkyni Marii, kterou mohou vídat každý týden ve středu večer diváci série Holky pod zámkem. Tak kdy a jak? U soudu to nebylo...

Přehrát poslední díl


Už jste viděli na startovní čáře velkého běžeckého závodu ministra v tandemu s odsouzenými ve výkonu trestu? Pokud tento pohled nechcete zmeškat, nepropásněte Běh se žlutou stužkou / Yellow Ribbon Run, který se uskuteční 14. června v rámci O2 Pražské štafety 4x5 2017 ve Stromovce!
 

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán poběží jako první z čtyřčlenné štafety na celkem 20 kilometrů. Štafetový kolík po pěti kilometrech předá Marii, vězenkyni ze Světlé nad Sázavou. Ministr svou účastí podpoří Běh se žlutou stužkou, který hledá druhé šance pro vězně, kteří si odpykali svůj trest, ale chtějí začít nový život. Jednou z podmínek pro opětovné začlenění do společnosti je nalezení práce, která se lidem se záznamem v trestním rejstříku kvůli častým předsudkům shání jen velmi obtížně.

Zdroj: Nova.cz

Šok po návratu na svobodu je pro mnohé odsouzené zkrátka příliš. Ze dne na den musí být znovu plně odpovědní sami za sebe. Navíc ale bojují s předsudky, které jim často znemožňují najít si zaměstnání. Snažení každého jednotlivého vězně, který dokáže kritickou dobu překonat a nevrátit se do vězení, má velký smysl,“ uvedl ministr Pelikán a dodal: „Pomoci jim v tom ale musí společnost i zaměstnavatelé. Rád se proto letošního Běhu se žlutou stužkou účastním osobně, abych nám všem pomohl předsudkům utéct.“
 

Zdroj: Mediafax

Motto Běhu se žlutou stužkou, který se v České republice koná už podruhé, zní „uteč předsudkům“. Projekt se snaží propojit vězně, bývalé odsouzené a manažery z velkých firem a ukázat jim i široké veřejnosti, že lidé s trestní minulostí mohou být dobrými a loajálními zaměstnanci.
 

Zdroj: Nova.cz

„Šíření osvěty o tom, že vedle trestu je potřeba odsouzené pachatele podpořit v jejich změně způsobu života tak, aby se další trestné činnosti nedopouštěli, je jednoznačně nutné. Pro ně to znamená šanci na nový život bez nutnosti porušovat zákon, pro nás to znamená šanci na bezpečnější život v sousedství,“ doplnila ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.
 

Zdroj: Nova.cz

Pokud si tento pohled nechcete nechat ujít. Přijďte ve středu 14. 6. do Stromovky na Yellow Ribbon Run. Setkat se tam můžete právě s Marií, kterou diváci TV Nova znají z dokumentární série Holky pod zámkem. Hlavní závod začíná v 18:00!

Zdroj: TV Nova

Premiérové díly Holek pod zámkem sledujte ve středu od 21:30 na Nově.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ROZUM ZŮSTÁVÁ STÁT: Proč spadla holka z dobré rodiny do drog? Její odpověď vás dostane!

VIDEO: Je Vincenzo žena, nebo muž? Šokující odhalení z vězeňské koupelny!


Novinky z NOVY