FOTO: Kvůli Hunger Games si oholila hlavu, ale princezna to není, vzácný pane. Kdo to je?

Aktualizováno 13.07.2017

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část
Zdroj: Archiv TV Nova

Tato půvabná herečka často hraje krásné šlechtičny, princezny, nebo dokonce královny. Ji samotnou ale tenotkrát přitahovala více role rebelky v sáze Hunger Games. Pro tuto roli si nechala oholit půlku hlavy a v maskérně musela trávit téměř tři hodiny!

Natalie Dormer se narodila 11. února 1982 v malém městečku Reading, které se nachází na západě Anglie. Už od dětství se věnovala umění – studovala moderní tanec, balet a jazz. Nikdy se nebála nebezpečných výzev, a proto se ihned po svých osmnáctých narozeninách odstěhovala do Londýna, kde nastoupila na prestižní Weber Douglas Academy, aby zde studovala herectví. Svou první velkou roli v Hollywoodu dostala v roce 2005 – zahrála si ve filmu Casanova po boku Heatha Ledgera a Jeremyho Ironse. Během castingu udělala na režiséra takový dojem, že rozšířil její roli a přidal do scénáře další scény s její účasti. V jedné z nich Natalie dokonce šermuje – je totiž čestnou členkou londýnské šermířské akademie.
 

Které nabídky přišly po celosvětovém úspěchu romantické komedie Casanova? A co všechno je ochotná pro roli udělat?

• Ve škole měla přezdívku Miss Piggy – podle jedné z postaviček z dětského pořadu  The Muppet Show.

Zdroj: eonline.com

• V roce 2006 dostala roli v historickém seriálu Tudorovci, kde si zahrála milenku a později i manželku krále Jindřicha VIII. Annu Boleynovou. Stejně jako většina jeho chotí i ona nakonec skončila na popravišti.

• V srpnu 2014 přispěla do kampaně na pomoc nemocným ALS (amyotrofická laterální skleróza) tím, že se zúčastnila tzv. Ice Bucket Challenge.

• V roce 2015 se zúčastnila natáčení klipu známého irského hudebníka Hoziera s názvem Someone New.

• Herečka přiznává, že je blázen do pokeru. V roce 2008 se zúčastnila mezinárodního turnaje v pokeru PartyPoker.com: Women’s World Open II a obsadila druhé místo mezi celebritami.

• Její nejšílenější čin? Dle slov herečky – seskok padákem!

• Bojí se hadů a mořských potvor, co žijí v hlubinách. Přijdou jí děsivé!

• Říká, že pro dobrou roli je ochotná udělat cokoliv – obarvit si vlasy, oholit si hlavu, shodit nebo i přibrat několik desítek kil! Kvůli roli v hororu Les sebevrahů několik měsíců navštěvovala psychiatrickou kliniku. Ani svlíkací nebo erotické scény jí nevadí!

Zdroj: Sony

• V roce 2011 dostala roli ve filmu Captain America: První Avenger, kde si zahrála po boku Chrise Evanse, Huga Weavinga a Samuela L. Jacksona.

• Herečka prohlásila, že roli v sáze Hunger Games přijala hlavně proto, že už ji přestalo bavit hrát načančané krasotinky. Proto si nechala oholit půlku hlavy a konečně si zahrála pořádnou rebelku. S vyholenou půlkou hlavy ale vyvázla ještě dobře – režisér přemýšlel nad tím, že by její postava mohla mít hlavu oholenou celou!

Jak vypadá krásná Natalie Dormer v roli drsné rebelky Cressidy? Sledujte první díl závěrečné části Hunger Games: Síla vzdoru v sobotu 17. června od 17:50 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENO: Stmívání i Hunger Games mohly vypadat úplně jinak! A svět by neznal jednu herečku

POZNÁTE TUTO KRÁSKU? Jako malá holčička strašila v těch nejděsivějších amerických hororech!


Novinky z NOVY