PROKLETÁ POMÁDA: Rakovina, HIV a další nehody. Muzikál Pomáda se stal pro všechny jeho tvůrce a aktéry prokletím

Aktualizováno 12.07.2017

Pomáda - 2
Zdroj: Archiv TV Nova

Úmrtí, alkoholismus a nemoci, to je jenom krátký výčet katastrof, které postihly všechny, co se podíleli na natáčení filmu Pomáda! Co se stalo?

Zatímco příběh lásky Sandy a Dannyho má pohádkový konec, hvězdám tohoto filmu se známé pohádkové přísloví „žili šťastně až do smrti“ vyhnulo obloukem. Ve skutečnosti se všem převrátil život vzhůru nohama, a tak se o slavném muzikálu začalo proslýchat, že je prokletý!

 

Tady je několik důkazů o tom, že Pomáda je skutečně prokletý muzikál:

1) Jeff Conoway
Díky roli Kenickieho se stal Jeff slavným. Ovšem rychlý nárůst popularity zákonitě přináší strmý pád! Jeho manželství s mladší sestrou Olivie Newton-Johnové se rozpadlo po pěti letech, když bojoval s drogovou závislostí. Ani jeho další dvě manželství nevyšla. Závislost na kokainu, prášcích proti bolesti, opiátech a tvrdém alkoholu mu zničila jeho slibně rozjetou kariéru. Začal přemýšlet o sebevraždě a na skupinovém sezení odhalil své trauma z dětství – v sedmi letech se stal obětí pedofilů a byl zneužit do dětské pornografie. Zemřel 26. května 2011 na selhání plic po pádu z balkónu.

Zdroj: YouTube.com

2) Olivia Newton-John
Role sladké Sandy z ní téměř přes noc udělala hereckou hvězdu, ihned se také ocitla na předních příčkách hitparád díky písním k filmu Pomáda. Její štěstí ale netravalo dlouho. Následovaly role v mnoha filmových propadácích, její firma zkrachovala, rozpadlo se jí manželství a těžce onemocněla. V roce 1992 na rakovinu zemřel její otec, týden nato byla diagnostikována smrtelná nemoc i jí – onemocněla rakovinou prsu. Olivia potřebovala absolvovat mastektomii, aby měla naději na přežití. Její manželství skončilo po jedenácti letech rozvodem. Následně její dlouhodobý partner zmizel na nočním lovu ryb. Olivia plakala dva roky skoro každý den. Za pět let ho našli vyšetřovatelé v Mexiku živého a zdravého. Utekl tam, aby nemusel splácet dluhy a alimenty.

Zdroj: Profimedia

3) John Travolta
Pomáda vystřelila Johna Travoltu mezi největší hvězdy celého Hollywoodu. Následovala nominace na Oscara za film Horečka sobotní noci. První tragédie přišla několik měsíců po konci filmu – smrt jeho milované přítelkyně Diany Hylandové, která zemřela na rakovinu. To ovšem nebyla jediná osobní tragédie, nedávno mu zemřel syn Jett – v šestnácti letech se utopil ve vaně.

Zdroj: Profimedia

4) Joan Blondell
Hvězda čtyřicátých let ztvárnila ve filmu servírku Vi. Zahrála si ve více než sto filmech, za zmínku stojí zejména Veřejný nepřítel s Jamesem Cagneyem. Než se stala herečkou, bývala modelkou, kterou všichni znali díky mosazným vlasům. Zemřela na leukémii rok po premiéře filmu Pomáda.

Zdroj: YouTube.com

5) Dennis Stewart
V Pomádě si zahrál Lea, vůdce konkurečního gangu, jinak známého jako Zjizvená tvář. Homosexuální herec se o patnáct let později nakazil HIV a zamřel na AIDS.

Zdroj: YouTube.com

6) Allan Carr
Pomáda byl největší filmový triumf producenta Allana Carra. Kouzlo však pominulo, když se pokoušel navázat na úspěch Pomády jejím pokračováním. Zemřel na rakovinu roku 1999.

Zdroj: Archiv TV Nova

7) Warren Casey
V půlce 60. let potkal Jima Jacobse, se kterým vytvořil muzikál Pomáda a podílel se i na úspěšném filmovém zracování. Ovšem svůj úspěch si užíval jen deset let – zemřel na HIV.

Zdroj: oficiální zdroj

8) Bronte Woodard
Scénarista Pomády dva roky po premiéře zemřel na srdeční selhání během natáčení filmu Discoland.

Zdroj: Archiv TV Nova

9) Píseň „Look at Me I'm Sandra Dee“ přináší smrt
Původně byl v textu písně zmíněn filmový herec Sal Mineo, který byl však zavražděn. Proto autoři přepsali jméno Sala na Elvise. V den, kdy byla dotočena scéna z pyžamového večírku, zemřel i samotný Elvis Presley. Ten se měl původně ještě objevit v jedné scéně jako strážný anděl Frenchy, která opustila školu kvůli kadeřnickému kurzu. Právě anděl jí nakonec poradil, ať se vrátí zpět do školy. Nakonec se objevil ve filmu americký herec a zpěvák Frankie Avalon. Sandra Dee mimochodem zemřela na selhání jater, celý život bojovala s alkoholismem.

Zdroj: YouTube.com


10) Prokletí postihuje i divadlo

V muzikálovém představení z roku 2007 byli ošklivě zraněni herci Jim Bakkum a Bettina Holwera při scéně s jízdou v kabrioletu. Oba se propadli do orchestřiště. Skončilo to zlomenou nohou a otřesem mozku.
 

Bláznivý muzikál můžete sledovat v sobotu 17. 6. od 14:50 na Nově, nebo v repríze v neděli 18. 6. od 12:20 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SUPER TIP NA VÝLET: Vydejte se o prázdninách na místa, kde se natáčela pohádka O statečném kováři

POŘÁDNÁ PORCE TELEVIZNÍ ZÁBAVY: Na jaké seriály se můžete v létě těšit?


Novinky z NOVY