PIRÁTEM UŽ OD DĚTSTVÍ: Malý Johnny Depp vás dostane! Tenhle roztomilý sígr že kradl cigarety? FOTO

Aktualizováno 09.07.2017

Galerie: Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna - 22
Zdroj: Archiv TV Nova

Tento dynamický herec si zahrál mnoho podivných a zvláštních rolí, přesto v srdích mnohých diváků zůstává jako nezapomenutelný kapitán Jack Sparrow. Dnes slaví narozeniny! Přejeme vše nejlepší!

Celým jménem John Christopher Depp II. se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Chtěl být rockovou hvězdou, prorazil v podivných filmech a dnes je z něj uznávaný herec. Jeden z umělců své generace s nejvíce dobrodružnou a bohémskou minulostí. Jeho rodina se neustále stěhovala a bydlela po amerických motelech, malý Johnny nechodil pořádně do školy, od dvanácti kouřil, brzy se přidaly drogy, alkohol, výtržnosti a krádeže. Problémy s drogami a alkoholem mu však bohužel zůstaly i během jeho filmové kariéry. Podívejte se jak kdysi vypadal!

Zdroj: Profimedia / Youtube

Nyní je jedním z nejobletovanějších hvězd Hollywoodu. Několikrát byl dokonce vyhlášen Nejpřitažlivějším můžem planety! K jeho narozeninám jsme se rozhodli pro vás sestavit žebříček deseti jeho nejlepších hereckých výkonů.
Zdroj: YouTube.com

10) Cry Baby (Wade Walker)
Na start začíname Deppovou rolí v kultovním, romantickém a klasickém filmu, který se odehrává v 50. letech. Zde hraje problémového a nezkrotného kluka, který plakal pouze jedním okem, aby se do něj ženy zamilovaly. Na oko tvrďák, který když se zamiloval, naučil se plakat oběma očima. Po tomto filmu následoval jeho úspěšný trhák 21 Jump Street, který mu pomohl stát se stereotypním lamačem dívčích srdcí. Depp, který ve skutečném životě nesnáší zpěv, ve filmu předvedl naprosto úchvatný pěvecký výkon. Své pevné místo v žebříčku si tentokrát poctivě vyzpíval.
Zdroj: Profimedia / Youtube

9) Kokain (George Jung)
V této fascinující roli Depp vyobrazil skutečného dovozce tvrdých drog, který je odpovědný za založení amerického černého trhu s drogami v 70. letech. Johnny podal zvláště sympatický a podmanivý výkon v dramatu, který chronologicky a chytlavě vystihuje vzestup a pád narkobarona. Ve zkratce se jedná o film plný chamtivosti a zkoumání duše kriminálníka. Deppův portrét dokázal být světlým místem v jinak temném filmu.
Zdroj: Profimedia / Youtube

8) Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Benjamin Barker)
Jeden divoký účes,dlouhodobá spolupráce s Timem Burtonem, příběh o odplatě a kanibalismu. To byl další úspěšný Deppův film. Ztvárnil muže, který měl v životě všechno, ale během pár minut o to přišel. Jedná se o další muzikálovou roli plnou hvězd a černého humoru.
Zdroj: Profimedia / Youtube

7) Benny a Joon (Sam)
Výkon v tomto filmu mu pomohl dostat se do širšího povědomí. A to díky jeho nadlidskému ztvárnění výstředního Sama v buřince a se sportovní holí. Předvedl skvělé vystoupení v této jedinečné komedii, která honoruje zejména Charlieho Chaplina. Depp hraje výstředního Sama, který si získává lidi svým bizarním šarmem. Za film dostal spoustu ocenění, protože z očekávaně nudného snímku udělal úspěšný blockbuster.
Zdroj: Profimedia / Youtube

6) Co žere Gilberta Grapea (Gilbert Grape)
V jedné jeho nejcitlivější okouzlující a hořkosladké roli hraje Depp kluka, který musí zůstat v malém městě, aby se postaral o extrémně obézní matku a mentálně zaostalého bratra, kterého hraje Leonardo DiCaprio. Jeho mnohotvárný výkon pomohl úspěchu celého dojemného dramatu, ale i přesto nechal Lea DiCapria ukrást mu veškerou slávu.
Zdroj: Profimedia / Youtube

5) Ed Wood (Ed Wood)
Johny Depp nebyl nikdy vyloženě spojovaný s komediemi (než začal hrát v Pirátech z Karibiku), ale je zřejmé, že se narodil s duší komika. Jeho role nesmírně plodného režiséra, který vytvářel výhradně druhořadé snímky, je naprosto dokonalá. Filmy Eda Wooda se vyznačují minimálním rozpočtem, co nejkratší dobou realizace a senzačními brakovými tématy z oblasti sci-fi, hororu a později i pornografie. Dokonce ve filmu nosí i dámské kalhotky.
Zdroj: Profimedia / Youtube

4) Krycí jméno Donnie Brasco (Joseph Pistone)
Johnnyho střízlivý a skromný výkon v mafiánském thrilleru, kde ztvárnil skutečného agenta FBI v utajení, který předstíral přátelství s vysoce postaveným vrahem, je dechberoucí. Jak se jeho filmová postava pomalu dostávala na vrchol mafiánského žebříčku, Deppův výkon se zlepšoval. Vše zakončilo strhující finále, díky němuž se z něj stal nejžádanější Hollywoodský herec, kterým zůstal dodnes. Film potvrdil jeho herecký talent a dal mu hvězdnou moc si vybírat filmy.
Zdroj: Profimedia / Youtube

3) Strach a hnus v Las Vegas (Raoul Duke)
Tato filmová adaptace stejnojmenné surrealistické knihy od amerického novináře Huntera S. Thompsona se doopravdy povedla! Depp ztvárňuje spisovatelovo alter ego Raoula Duka. Celé vyprávění se odvíjí jako novinářovo vyprávění s komentářem různých vnějších souvislostí. Patří sem i drobné retrospektivy, použití dobových dokumentů a zejména techniky k vyjádření protagonistova stavu. Obrazu drogového vnímání odpovídá i hektická kamera, prudký střih, bohatá zvuková stopa a neuvěřitelný herecký výkon Johnnyho Deppa. Dokonce i Thompson se vyjádřoval o jeho hraní v superlativech.
Zdroj: Profimedia / Youtube

2) Střihoruký Edward (Střihoruký Edward)
Role moderního gotického Frankensteina byla výsledkem první spolupráce Deppa a Tima Burtona. Johnny hraje nepochopeného umělce s ostrými břity místo rukou. Podmanivý Depp tomu všemu přidal hloubku a něhu a tak vznikla kreatura, která chce být milovaná. Edward komunikuje výhradně skrze superschopnosti způsobující, že je jedinečným a originálním. To mu dalo příležitost získat sympatie diváků bez použití složitých dialogů.
Zdroj: Profimedia / Youtube

1) Kapitán Jack Sparrow (Pentalogie Pirátů z Karibiku)
První místo na seznamu si zasloužil rolí, pro kterou byl zrozený. Inspirací jeho role byl kytarista Keith Richards z Rolling Stones, ten si dokonce zahrál i malou roli v jednom z pěti filmů. Johny Depp dal život chvástavému pirátovi Jackovi, který spoléhá více na svůj vtip, raději než na sílu. Nezáleží na tom, jaký film ze série sledujete, protože Depp je stále milován pro překračování všech mezí. A to vše se skvělým černým humorem.
Zdroj: Profimedia / Youtube

Jste velcí fanoušci Johnyho Deppa? Která z jeho rolí je pro vás ta nejlepší?

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zákulisí filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa – Při natáčení byl tak opilý, že ho režisér podepíral!

TOP 11 NEJNOVĚJŠÍCH PIRÁTŮ Z KARIBIKU: Salazarova pomsta je lepší než předchozí díly. Víme v čem!


Novinky z NOVY