10 věci, které o něm nevíte: Adam Sandler, přeplácený Hollywoodsky herec! Za co?

Aktualizováno 08.07.2017

Velký táta - 5
Zdroj: Archiv TV Nova

Adam Sandler patří k nejrozporuplnějším osobnostem současného Hollywoodu. Jeho filmy jsou schopné vyhrát naráz ceny za nejlepší i nejhorší film roku. Kritici na něm nenechají niť suchou, ale fanoušci na něj nedají dopustit. V čem je jeho tajemství?

Adam Sandler se narodil 9. září 1966 v New Yorku v Brooklynu. Pochází ze židovské rodiny, jeho prarodiče jsou imigranti z Ruska. Když mu bylo pět let, jeho rodina se přestěhovala do Manchesteru v New Hampshire, kde nastoupil do školy a hned se z něho stal oblíbenec. Sám o sobě tvrdí, že celý život si ze sebe dělá blázna a baví ho to. A že není nic horšího, než brát život vážně. Lehce se z něho stal třídní bavič, nikdy ho ale nenapadlo, že by se tím mohl živit. Starší bratr ho ale přesvědčil, aby šel na casting stand-up vystoupení. A tím to všechno začalo...

Zdroj: Instagram


TI BYLI ROZTOMILÍ: Těmto klučinům dnes leží Hollywood u nohou! Poznáte hvězdy filmu zamlada?

Jak vypadaly herecké počátky Adama Sandlera, co dělá právě teď, a co jste o něm netušili. Čtěte TOP ZAJÍMAVOSTÍ:

• Vystudoval umění na New York University, ale ani na konci studia přesně nevěděl, čemu konkrétně se chce věnovat.

Zdroj: Profimedia


Na této škole ale poznal Franka Coraciho a Tima Herlihyho. Tím začalo jejich dlouholeté přátelství i spolupráce. S režisérem Frankem Coracim natočil Adam Sandler celkem pět filmů, se scénáristou a producentem Timem Herlihym dokonce dvanáct, z toho jeden seriál a jeden animák.

• Jeho prvním celovečerním debutem se stala komedie Holky na obzoru z roku 1989.

• Jeho filmy vždy vyvolávaly rozporuplné pocity – někdo je miluje, jiní odsuzují za přisprostlý humor i primitivitu. Podobný přístup mají i kritici, třeba za film Velký táta dostal Adam Sandler hned dvě rozporuplná ocenění: cenu MTV Movie Award za nejlepší komediální výkon a anticenu Zlatá malina jako nejhorší herec v hlavní roli.

Zdroj: Archiv TV Nova


• Adam Sandler se často podílí na svých filmech také jako producent i scenárista. Bylo tomu tak třeba u filmu Velký táta, Machři i Machři 2, Klik - život na dálkové ovládání, Pohádky na dobrou noc, Zkus mě rozesmát nebo animované filmy Hotel Transylvánie a Hotel Transylvánie 2.

• V roce 2007 daroval milion dolarů organizaci zajišťující mimoškolní aktivity mládeže Boys and Girls Club v rodném Manchesteru v New Hampshire.

Časopis Forbes ho tři roky za sebou označoval za nejpřeplácenějšího herce. Na každém jednom dolaru jemu zaplaceném, producenti zpět vydělali jen 3,2 dolary. Podle magazínu Forbes je tak nejméně rentabilní hollywoodskou hvězdou.

• Jeho film Jack a Jill (kde Adam Sandler ztvárnil hlavní mužskou i ženskou roli) se stal rekordmanem co do počtu anticen Zlatá malina. Jako první film v historii „vyhrál“ hned ve všech deset kategorií. Z toho hned tři pro Adama Sandlera osobně – za nejhorší scénář, nejhorší mužskou i nejhorší ženskou roli.

Zdroj: FANDA


• I přesto má Adam Sandler fanoušky po celém světě – koneckonců slovo „sandlerovka“ už pomalu začíná být v jistém okruhu diváků pokládáno za samostatný subžánr. A tak je jasné, že Adam Sandler se z hollywoodské scény jen tak neztratí!

• Na konci roku 2017 do kin dorazí jeho nová komedie s názvem Sandy Wexler. A v současné době pracuje na třetím díle oblíbeného animáku Hotel Translyvánie, kde dabuje Drákulu.

Jednu z prvních celovečerních komedii, na které se Adam Sandler podílel jako herec i scenárista, Velký táta můžete sledovat již tuto neděli 11. června od 12:20 na TV Nova. Nebo v repríze v pondělí 12. června od 12:15 na Nova Cinema!


 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MENTALISTA: Kdo inspiroval tvůrce k vytvoření geniálního konzultanta CBI? Ten člověk existuje!

TOP 5: Proč hvězdným herečkám zbyly oči pro pláč? Šest dní, sedm nocí byl s Harrisonem Fordem někdo jiný

FOTO: Věčné mládí není možné? Takhle po 16 letech vypadají krásky z Pána prstenů!

POKRAČOVÁNÍ LETOPISŮ NARNIE: Zazářila zde krásná česká herečka. Díky masce byla k nepoznání!

 


Novinky z NOVY