Natáčení Účastníků zájezdu se proměnilo v hotové peklo! Dnes vyšlo najevo, co se tehdy stalo

Aktualizováno 06.07.2017

ucastnici zajezdu - 3

Poklidná odpočinková komedie Účastníci zájezdu je možná i vaším oblíbeným českým filmem. Štáb ale v průběhu natáčení musel bojovat s nemalými problémy. Jaké to byly?

Účastníci zájezdu byli svého času nejpopulárnější filmovou komedií natočenou podle předlohy Michala Viewegha. Tvůrci filmu ale o úspěchu tohoto románu nebyli na sto procent přesvědčeni. Proto vyčkávali, jak u diváků uspěje jedna z Vieweghových předchozích knih Román pro ženy. Příběh o lásce, nevěře a střetu dvou generací se zdál trefou do černého. Pak už tvůrci dlouho neotáleli a rozhodli se k natáčení komedie z prostředí rodinné dovolené, která nemohla probíhat jinde než na pro Čechy tak typických přímořských letoviscích Jadranu.
 

Zdroj: Archiv TV Nova

Samotné natáčení ale probíhalo kromě italského města Sisitania i ve slovinském Piranu. Pro herce to ale až taková dovolená nebyla. Sami totiž měli nepřeberné množství pracovních povinností v Čechách, a tak si z Itálie pravidelně domů „odskakovali“.


Při jednom z přejezdů se porouchalo auto a skupinka herců jedoucích na natáčení se na několik hodin zasekla v Rakousku. Bohužel se zrovna měla točit hromadná scéna, a na herce se tak muselo čekat asi sedm hodin.


Příznivé nebylo ani počasí. Zatímco na záběrech vše vypadá přímo tropicky, ve skutečnosti bylo v Itálii dost chladno a teplota vody v moři dosahovala pouhých 13 stupňů.

 

Od natáčení uplynulo už více než 11 let. Jak se herci změnili?

Asi největší proměnou prošla od natáčení filmová manželská dvojice Bob Klepl a Eva Holubová. Bohumil Klepl hrál v době natáčení cca 15 představeních¨, a tak pro něj celé filmování bylo extrémně náročné. Nakonec to vypadalo asi tak, že ráno sedl do auta, dovezli ho na pláž, kde točil tak hodinu a večer už hrál opět v divadle. A jinak tomu není ani dnes. Klepl s Holubovou jsou stále dobrými přáteli a dokonce spolu hrají v nejednom divadelním představení.

Je až neskutečné, že herečka Jana Štěpánková se od doby natáčení téměř nezměnila. Na svůj věk vypadá opravdu obdivuhodně, jako kdyby vlastnila elixír mládí, stejně jako hrdinka knihy Karla Čapka Věc makropulos. Navíc z ní září nepřekonatelný optimismus a velký životní nadhled.

A takhle se za 11 let změnil sympatický režisér Jiří Vejdělek, který má od té doby na kontě například velmi úspěšnou komedii Ženy v pokušení. Působil také jako herecký kouč v první řadě show Tvoje tvář má známý hlas.
 

Účastníky zájezdu nezapomeňte sledovat 11.6. ve 20:20 na Nově a o den později od 17:35 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP ZAJÍMAVOSTI Skleněného pekla: Podle hlavního hrdiny byl pojmenován slavný dům v centru Prahy!


NATÁČENÍ PODLE SPIELBERGA: Loutkaře ovládající koně zahrabali pod zem a zvířata maskovali déle než lidi

nova.cz, csfd Nova.cz

Novinky z NOVY