FOTO: Věčné mládí není možné? Takhle po 16 letech vypadají krásky z Pána prstenů!

Aktualizováno 06.07.2017

Pán prstenů: Dvě věže
Zdroj: Archiv TV Nova

Elfové a elfky ze Středozemě neumírali ani nestárli, a jejich půvab byl proslulý. Lidský osud je ale opačný, na které herečce se zub času podepsal nejvíc? A naopak, která našla onu elfskou „nesmrtelnost“? Podívejte se, jak dnes vypadají hlavní hrdinky – elfky i smrtelnice z Pána prstenů.

Stejně jako román J.J.R. Tolkiena i filmová trilogie Petera Jacksona Pán prstenů byla a stále je legendou. Stál se z něj fenomén celé generace, který odstartoval fantasy šílenství po celém světě. Mladí kluci vyráběli meče a učili se šermovat, dívky si zase šily krásné dlouhé elfské šaty. Elfky jsou přece tak krásné! Navíc jsou nesmrtelné, takže jim půvab zůstává navěky. A jak jsou na tom herečky, které ztvárnily hlavní ženské postavy v trilogii Pán prstenů

Liv Tayler – Arwen
Liv Tayler si ve slavné trilogii zahrála hlavní ženskou roli – elfku Arwen, která se pro lásku k člověku vzdala své elfské nesmrtelnosti. Jejím vyvoleným byl Aragorn, syn Arathornův, který je na konci trilogie korunován na krále Gondoru. Arwen byla nejmladší dcerou Elronda a Celebrían a vnučkou lady Galadriel.

Po veleúspěšné trilogii Pán prstenů, dostala Liv hned několik filmových nabídek. Mohli jsme ji vidět například v romantické komedii Táta na plný úvazek nebo v akčním filmu Neuvěřitelný Hulk. V posledních letech se ve filmech objevuje jen zřídka a věnuje se převážně rodině. A stala se hlavní tváří módního domu Givenchy.

Zdroj: TV Nova

• ZBYTEČNÁ CHYBA! Co filmařům při natáčení Pána prstenů vůbec nedošlo?


Cate Blanchett – Galadriel
V Pánovi prstenů ztvárnila elfskou královnu Galadriel, která je sice babičkou krásné Arwen, poznat to ale není, díky pověstné elfské nesmrtelnosti. Mnozí fanoušci odsuzovali obsazení Cate na tuto roli, podle jejich názoru nebyla dostatečně krásná. Avšak její herecký výkon umlčel i ty nejzlejší jazyky – elfskou královnu, která bojuje se svou temnou stránkou, zahrála opravdu výtečně.

Cate Blanchett byla věhlasnou herečkou i před Pánem prstenu – zazářila ve filmech Alžběta nebo Téměř dokonalý zločin. Dodnes jde její herecká kariéra vzhůru – hrála ve filmech Letec po boku Leonarda DiCapria, Jasmíniny slzy, který režíroval Woody Allen, nebo ve snímku Podivuhodný případ Benjamina Buttona s Bradem Pittem. Nevyhýbá se ani americkým trhákům, jako je Indiana Jones a Království křišťálové lebky nebo Thor: Ragnarok. Proto se nemusíme bát, že bychom krásnou a talentovanou Cate Blanchett na plátně už neuviděli!

Zdroj: TV Nova

• FOTO: Jak po 16 letech vypadají hobiti z Pána prstenů? Samvěda Křepelku byste nepoznali!


Miranda Otto – Eówyn
Nehrála elfku, ale smrtelníci. Smrtelných žen je v legendární fantasy o dost méně než elfek, i přesto se silou své osobnosti a půvabem dokázala Miranda Otto svým "nestárnoucím" kolegyním vyrovnat. Zahrála si statečnou Eówyn – neteř Théodena, krále Rohanu. Je Dcerou králů, možná proto se jeví jako chladná, vážná a nepřístupná. Ve skutečností je ale velice citlivá a obětavá.

Role Éowyn Mirandě přinesla filmovou slávu a mnoho nabídek, mohli jsme ji vidět například ve filmu Let Fénixe nebo Válka světů od Stevena Spielberga. V současnosti se hojně věnuje rodině, i přesto se ale snaží nezanedbávat  svou hereckou kariéru a točit alespoň jeden film ročně, i když se jedná o podstatně méně významné projekty. Jejím posledním filmem je pro tuto chvíli pokračovaní hororové série o ďábelské panence s názvem Annabelle 2: Zrození zla, které dorazí do kin 10. srpna tohoto roku.

Zdroj: TV Nova/Profimedia.cz

Jak vypadaly krásky ze Středozemě před šestnácti lety, si můžete připomenout už tuto neděli 11. června ve druhém díle trilogie Pán prstenů: Dvě věže, od 20:00 na Nova Cinema. Nebo v repríze v pondělí 12. června od 14:15.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJSLAVNĚJŠÍ DVOJČATA Hollywoodu: Proč se po nich slehla zem? Může za to zákeřná nemoc!

POZNÁTE TUTO KRÁSKU? Jako malá holčička strašila v těch nejděsivějších amerických hororech!

POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát

TOP 10: Unikátní vznik filmu Královna Alžběta. Natočeno za pomoci Čechů bez základních znalostí z historie!


Novinky z NOVY