GALERIE: Mladší brácha filmového Thora je pořádně sexy!

Aktualizováno 06.07.2017

Thor
Zdroj: Archiv TV Nova

Do Hollywoodu ročně míří tisíce mladých lidí, kteří sní o tom, že se stanou herci. V této branži opravdu není snadné prorazit a být něčím výjimečný a jedinečný, obzvláště když váš starší brácha je světoznámý herec, který ztvárnil Thora...

Liam Hemsworth se narodil 13. ledna roku 1990 v Melbourne. Jeho matka je učitelkou angličtiny a otec dělá poradce v sociálních službách. Liam má dva starší bratry: Chrise a Luka, kteří se také věnují herectví. Když Liamovi bylo osm, jeho rodina se přestěhovala na malý ostrov Phillip Island nedaleko Austrálie.

 

Právě v Austrálii odstartoval Liam svou hereckou kariéru – v roce 2007 dostal menší role v seriálech Home and away nebo a McLeod's daughters. První větší roli, díky které se proslavil v Austrálii byla v seriálu Neighmours, kde hrál po boku svého slavnějšího bratra Luka. V tomto seriálu hrál asi rok a poté se odstěhoval do USA, kde chtěl naplno rozjet svou hereckou kariéru.

 

Jak se mu to povedlo? A která role mu přinesla celosvětovou slávu? Čtěte náš TOP ZAJÍMAVOSTÍ o herci Liamu Hemsworthovi:

• Když se teprve nastěhoval do Hollywoodu, tak společně se svým bratrem Chrisem žili v domě pro hosty svého manažera Williama Warda. Vlastní bydlení si pořídili až po několika letech.

• V roce 2009 si Liam prošel castingem a dostal menší roli ve filmu Sylvestera Stallonea The Expendables (Postradatelní), tuto roli vyfoukl herci Tyleru Lotnerovi, známému z upírské ságy Twilight. Nakonec byla ale jeho postava ze scénáře vyškrtnuta.

• V roce 2010 získal hlavní roli ve filmové adaptaci novely Nicholase Sparkse Poslední píseň, kde si zahrál po boku Miley Cyrus. Později se objevil ve videoklipu Miley When I Look at You, kterou nazpívala k tomuto klipu. Za tuto roli mladí herci získali cenu MTV za Nejlepší polibek.

Zdroj: Instagram

• Po natáčení filmu Poslední píseň se Liam Hemsweorth ve skutečnosti dal dohromady s Miley Cyrus. V květnu 2012 se pár dokonce zasnoubil, bohužel ale již v roce 2013 oznámili zprávu o svém rozchodu.

• Liam Hemsworth byl nominován na cenu Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards 2010.

• Liam Hemsworth usiloval o roli Thora ve stejnojmenném filmu a režisér Kenneth Branagh vážně zvažoval, že ho pro tuto roli příjme. Nakonec ale rozhodl, že je pro roli severského boha příliš mladý (Liamovi tenkrát bylo dvacet let) a do role obsadil jeho o sedm let staršího bratra Chrise Hemswortha.

• Celosvětovou slávu mu přinesla role Hurikána v filmové sérii Hunger Games, kde si zahrál po boku Jennifer Lawrence.

Zdroj: Archiv TV Nova

• Nehledě na velkou konkurenci v herecké branži, bratři Hemsworthovi se mají hrozně rádi a navzájem si pomáhají.

• Liam má rád zvířata. Jakmile si pořídil vlastní bydlení, vzal z útulku několik zvířat. Jeho oblíbencem je pes Dora.

Zdroj: Instagram

• V roce 2015 se zahrál v komorním komedijním dramatu Švadlena po boku oscarové Kate Winslet.

• Naposledy jste ho mohli vidět ve filmu Den nezávislosti: Nový útok v roce 2016.

V současnosti točí romantickou komedii Isn't It Romantic, která by měla dorazit do kin na den sv. Valentýna v roce 2018.
 

Jak vypadal Liam Hemsworth před šesti lety v roli Hurikána, která ho proslavila po celém světě? Sledujte film Hunger Games: Vražedná pomsta v neděli 10. června od 17:25 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENO: Stmívání i Hunger Games mohly vypadat úplně jinak! A svět by neznal jednu herečku

POZNÁTE TUTO KRÁSKU? Jako malá holčička strašila v těch nejděsivějších amerických hororech!

Z roztomilého klučiny vyrostl jeden z nejúspěšnějších herců Hollywoodu! Uhodnete, o koho jde?

FOTO: Protivná holka z Karlíka? Dnes je z ní kočka a hraje v hollywoodských megahitech!


Novinky z NOVY