POZNÁTE JI? Tato roztomilá holčička je jednou z nejznámějších hereček současnosti!

Aktualizováno 06.07.2017

Anne Hathaway

Poznáte, která hollywoodská herečka je na fotce? Má okouzlující úsměv a prorazila díky roli netradiční princezny. Tipněte si!

Už víte o koho jde? Je držitelkou prestižního ocenění Oscar za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli za film Bídníci. Jedná se o Annu Hathaway.

Anne byla pro herectví doslova předurčená. Své jméno totiž dostala do vínku po můze a manželce největšího anglického dramatika Wiliama Shakespeara, která se také jmenovala Anne Hathaway – a to rozhodně nemůže být náhoda!

Zdroj: Instagram

Anne vyrostla v New Jersey, původně se pokoušela prosadit v divadle, u kterého se snažila zůstat. Osud s ní ale měl úplně jiné plány, než jaké si Anne vysnila. Začala se pomalinku ubírat jiným směrem.

Motto „Přes překážky ke hvězdám,“ by si mohla nechat vytetovat. V jejím případě to platí opravdu doslova. Svou první roli ve snímku Deník princezny získala v roce 2000 právě díky své neposednosti. V průběhu konkurzu totiž omylem spadla ze židle a právě to bylo tím hlavním důvodem, proč si režisér Anne do filmu vybral. Garry Marshall už v tehdy věděl, že Anne je ta pravá, protože hledal přesně tak zmatenou a zbrklou dívku, jako je ona.

Anne pak ztvárnila roli Mii Thermopolisové, která zjistí, že má královské předky a je opravdovou princeznou. Právě tato role se Anne stala osudnou a od základu jí změnila život. Mezi svět dospělých ji o 6 let později katapultovala role asistentky Meryl Streep ve filmu Ďábel nosí Pradu.

Asi vás překvapí, že se tato filmová kráska toužila až do svých 15 let stát řádovou sestrou a vstoupit do kláštera. To by ale byla velká chyba a filmový svět by byl ochuzen o jednu z nejlepších současných hereček.

Zdroj: Instagram

 

 Ve filmu Bídníci, kde Anne ztvárnila hlavní roli, celému světu předvedla, že umí nejen hrát, ale je také vynikající zpěvačkou, a všem filmovým fanouškům spadla čelist. Až doposud jen málo lidí tušilo, že Anne nazpívala některé z písní k pohádkové komedii Zakletá Ella.

Píseň I Dreamed A Dream, která je jednou z nezjnámějších z muzikálu Bídníci, musela Anne při natáčení zvládnout zpívat na živo. A jaký je výsledek? Naprosto fenomenální! Kdo tuto filmovou scénu viděl, určitě se neubránil slzám.

Zdroj: Instagram

Není divu, že právě za roli Fantiny z muzikálu Bídníci získala v roce 2012 Oskara, Zlatý glóbus i cenu  BAFTA. Kvůli roli se Anne vzdala i svých dlouhých vlasů.

 

Zdroj: Instagram

Roli ve filmu Zkrocená hora Anne zase získala díky další náhodě a drobné lži o svých jezdeckých schopnostech. Na koni ale nikdy předtím neseděla. „Režisér se mě zeptal na mé jezdecké zkušenosti a já jsem mu z legrace odpověděla něco ve smyslu, že jsem hotový olympijský jezdec. A on to vzal vážně,“ směje se herečka, která se hned poté zapsala na intenzivní kurzy ježdění.


Dnes je Anne ale hlavně maminkou a společně s manželem Adam Shulmanem vychovávají ročního syna Jonathana.

Na film Deník princezny se můžete těšit už 10.6. v 17:02 na Nově a o den později od 13:50 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Protivná holka z Karlíka? Dnes je z ní kočka a hraje v hollywoodských megahitech!

NEJSLAVNĚJŠÍ DVOJČATA Hollywoodu: Proč se po nich slehla zem? Může za to zákeřná nemoc!


Novinky z NOVY