Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou

Aktualizováno 20.07.2015

Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou

O víkendu 8. a 9. listopadu vyvrcholí závody v AC Sparta Praha, celoročního charitativního projektu „Hejbejte se s Hankou a Novou“ cvičitelky Hanky Kynychové a občanského sdružení Dětské domovy v pohybu. TV Nova je již druhým rokem generálním a hlavním mediálním partnerem této sportovní akce.

Děti z dětských domovů nemají tolik možností a šancí vyzkoušet si volnočasové aktivity a zájmové kroužky. Proto se nadace Nova rozhodla ve spolupráci s Hankou Kynychovou uspořádat pro děti a mládež z dětských domovů den plný moderních sportovních disciplín. Děti si budou moci vyzkoušet například hip hop, aerobik, break dance nebo orientální či břišní tanec. Kromě sportu tu děti najdou i zpěv a hudební nástroje. Akce se zúčastní více než 500 svěřenců z 33 dětských domovů celé ČR a předvedou, co se naučili během roku od cvičitelů.

„Chtěla jsem, aby se aerobní sport dostal do dětských domovů a stal se pro děti naprosto běžnou samozřejmostí, jednou z možností výběru zájmových kroužků, jako je tomu u dětí v normálním životě. Chtěla jsem jim ale také ukázat, že úspěch není jen procházka růžovým sadem, tak jak to znají ze seriálů, ale že přijde až po tvrdé, intenzivní práci a tréninku,“ říká cvičitelka Hanka Kynychová.

Patrony dětí bude i řada známých osobností TV Nova v čele s Markétou Fialovou, Karlem Voříškem, Pavlínou Wolfovou a dalšími… Vyzkoušejte si zaskákat sportovní aerobic, zavlnit se v rytmu velmi netradičního — orientálního tance, pohodový adrenalin nebo základy hry na hudební nástroje a zpívání…

Akce je samozřejmě určená veřejnosti a vstupné je dobrovolné, minimálně však 50 Kč. Výtěžek z celé akce nakonec poputuje do dětského domova vítězného družstva, takže „Hejbejte se s Hankou a Novou!“

Již tento víkend 8. a 9. listopadu 2008, od 13 hodin v AC Sparta Praha, Nad Královskou oborou 51, Praha 7.

Těšíme se na vás…

Více informací najdete ZDE!

Nova.cz, Markéta Křivánková, Tiskové oddělení, Michaela Fričová

Novinky z NOVY