TO VÁS ROZPLÁČE: Jaké jsou svátky za mřížemi? Trestankyně popsaly hodně smutné Vánoce

Aktualizováno 05.07.2017


Jaké jsou Vánoce za mřížemi? Zpověď Kateřiny a Heleny vás rozpláče! Takhle se slaví nejkrásnější svátky v roce v kolektivu odsouzených žen!

Přehrát poslední díl

Vánoční svátky jsou pro mnohé těmi nejkrásnějšími z celého roku. Není snadné si představit, že je člověk tráví bez svých nejbližších, bez partnerů a hlavně bez dětí. Přesně takové pocity ale prožívají trestankyně z českých věznic, ve kterých štáb televize Nova osm měsíců natáčel.


Zdroj: TV Nova

Kateřina, která si odpykává 45 měsíců za majetkovou trestnou činnost, už porodila čtyři děti. Dvě z nich jsou ale v pěstounské péči. Jsou to Kateřininy první Vánoce ve vězení. Budou i 
poslední?


Zdroj: TV Nova

Helena sedí za výrobu a distribuci drog a za krádeže. Soud jí vyměřil trest 65 měsíců. I ona vzpomíná, jak její děti s nadšením běží k vánočnímu stromku. Vzpomíná i na to, jak s babičkou chodily do kostela na půlnoční mši.
Zdroj: TV Nova

 

Podívejte se na video z věznice ve Velkých Přílepech. Uvidíte na něm smutnou zpověď dvou žen, které se na svobodě nechovaly podle zákona, a teď jsou proto na Vánoce bez svých rodin!


Zdroj: TV Nova

Na to, jak vypadá oslava Vánoc a vlastně celý vánoční týden ve vězení, se dívejte už ve středu 7. 6. ve 21:30 na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE

JAKÉ TO ASI JE? Neuvěříte, kolikáte Vánoce už Bobina ve vězení oslaví! Jak to zvládá?

ŠOKUJÍCÍ PRAVDA JE VENKU! Trestankyně Margita byla dřív úplně normální! Poté to přišlo...


Novinky z NOVY