HOLKY POD ZÁMKEM: Ve vězení se trénuje na maraton! Trestankyně se pokusí utéct předsudkům!

Aktualizováno 02.07.2017

Holky pod zámkem maraton eye
Zdroj: TV Nova

Může člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, běžet maraton? Ano! Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod, a jakou k tomu mají tito jedinci motivaci?

Přehrát poslední díl

 


Vězni, bývalí odsouzení, příslušníci vězeňské služby i další, tihle všichni se letos postaví na start netradičního závodu, ozdobeni symbolickou žlutou stužkou – budou utíkat před předsudky! 

Zapojili se do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na problém obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí. Žlutá stužka je symbolem návratu bývalých vězňů do společnosti.

Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, také Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, na červnový štafetový běh už trénují a mají jasno proč: Když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. 

Zdroj: TV Nova


Nepřehlédněte:
ŽIVOT PO VĚZENÍ: Jak žije Michaela z Holek pod zámkem na svobodě? Vrátila se k příteli? Otevřená zpověď

„Lidé opouštějící vězení si trest odpykali a teď jsou zase na startovní čáře. Dát jim šanci na práci a nový start pro ně znamená často jedinou možnost, jak začít znovu. Vytrvale běžet dál vstříc lepší budoucnosti, už musí sami. Pokud poběžíte s nimi, vyjádříte jim podporu, se kterou to lépe zvládnou,” říká Gabriela Slováková, ředitelka ženské věznice ve Světlé nad Sázavou a iniciátorka projektu Yellow Ribbon Run v České republice.

Zdroj: Oficiální zdroj


Z věznice ze Světlé poběží také vrchní komisařka Myšičková, další dozorci, zúčastní se také pětadvacetiletá vezenkyně Michaela (švadlenka). A nejsou jediní, do projektu se letos přihlásilo už asi 20 věznic! Chybět nebudou ani aktérky z dokumentu Holky pod zámkem!

Zdroj: TV Nova


Největší zastoupení běžců se žlutou stužkou bude letos součástí charitativní běžecké akce O2 Pražské štafety 4x5 dne 14. června (kterou také připravují organizátoři běžeckých akcí pod hlavičkou RunCzech).

Zúčastnit se můžete i vy, pokud tedy věříte ve druhé šance, přijeďte odsouzené podpořit.

A jak se na takový běh trestané ženy, které nemají tolik pohybu, vlastně připravují?
 To sledujte v jednom z dalších dílů dokumentu Holky pod zámkem! Ty startují vždy ve středu ve 21:30 na Nově.

 

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

BÁLA JSEM SE, ŽE TO NEPŘEŽIJU: Marie vypráví o drsné první noci ve vězení. VIDEO

DRSNÉ ODHALENÍ: Matka divoké Dody se nebála promluvit! Proč dceru zavrhla? Z toho mrazí


Novinky z NOVY