ODHALENÍ. Servírka, tenista i bioložka: Co dělali herci z Přátel, než v seriálu začali hrát?

Aktualizováno 27.12.2018

Přátelé - 1

V roce 1994 se zrodili kultovní Přátelé. Ze šestice ústředních herců se rázem staly celebrity první kategorie. Čím se živili před tím, než roli v legendárním seriálu získali?

Pokud se člověk rozhodne pro herectví, většinou čeká na svou průlomovou roli, díky které se dostane do širšího povědomí a nabídky na natáčení se mu budou hrnout jedna za druhou. Pro šestici ústředních herců kultovního seriálu to byla právě role v Přátelích. Co ale dělali, než tuto práci snů dostali?
 

JENNIFER ANISTON (Rachel Green)  

Rodačka ze slunné Californie má řecké kořeny, a dokonce v dětství v Řecku jeden rok žila, poté se ale i s rodinou kvůli otcově práci přestěhovali do USA. Po studiu pracovala jako servírka a doručovala balíčky na kole, než si v 21 letech začala plnit svůj herecký sen. Zahrála si v několika televizních seriálech, ale průlom přišel až po konkurzu do Přátel. Producenti ji chtěli původně obsadit do role Moniky Gellerové, ale nakonec z ní udělali Rachel Greenovou. Po této roli měla dveře do světa filmu otevřené.

 

Zdroj: oficiální zdroj / Twitter

 

DAVID SCHWIMMER (Ross Geller)

Z ústřední šestice herců byl nejzkušenější právě David. I když pochází z právnické rodiny, rozhodl se pro herectví. Ještě před svou rolí v Přátelích spoluzaložil divadelní společnost, věnoval se divadelní produkci a aktivně hrál ve filmech a seriálech.

 

Zdroj: Oficiální zdroj

 

LISA KUDROW (Phoebe Buffay)

Otec Lisy Kudrow byl lékař a ona sama, přestože se již na základní škole začala zajímat o herectví, vystudovala biologii a měla v plánu pokračovat ve výzkumu svého otce, který se zabýval bolestmi hlavy. Spolu s ním věnovala osm let výzkumu, mezitím se snažila prorazit i jako herečka. Průlomová pro ni byla role Uršuly Buffay v seriálu Jsem do tebe blázen. A právě v Přátelích hrála „hodné“ dvojče Uršuly. Perlička na závěr – napadlo by vás, že už v 16 letech podstoupila plastickou operaci nosu, který jí byl chirurgicky zmenšen?

 

Zdroj: TV Nova

 

MATT LEBLANC (Joey Tribbiani)

Když dorazil na konkurz seriálu Přátelé, měl v kapse 11 dolarů. V porovnání s hereckou výbavou ostatních na tom byl Matt dost bledě. Živil se jako model, objevil se i v několika reklamách nebo drobnějších seriálových rolích. Pozorní diváci jej možná poznali v klipu Alanis Morissette Walk away, zahrál si ale i v dalších hudebních klipech, např. od Bon Joviho. Jeho hereckou nedostatečnost vyvážilo jeho charisma a fakt, že má italské předky stejně jako postava Joeyho...

 

Zdroj: oficiální zdroj

 

COURTENEY COX (Monika Geller)

Courteney se  vykašlala na studium architektury a rozhodla se místo toho věnovat modelingu a herectví. Natočila mnoho televizních reklam a byla první ženou, která vyslovila slovo perioda v americké televizi (v reklamě na tampóny).

 

MATTHEW PERRY (Chandler Bing)

Matthew hrál profesionálně tenis. Trénoval i deset hodin denně a byl považován za jednoho z nejlepších mladých hráčů Kanady. Když se však přestěhoval do L.A., aby se stal profesionálním hráčem, místo kurtů jej více zaujala kamera. Začínal v seriálu Druhá šance.

Zdroj: Profimedia

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

UŽ JE TO 23 LET: Takhle se změnili herci z PŘÁTEL! FOTO UVNITŘ

FOTO: V seriálu Přátelé dominuje několika scénám nejznámější produkt z České republiky. Všimli jste si ho?

 

 


Novinky z NOVY