FOTO: Protivná holka z Karlíka? Dnes je z ní kočka a hraje v hollywoodských megahitech!

Aktualizováno 01.07.2017

AnnaSophia Robb
Zdroj: Archiv TV Nova

V rodinné komedii Tima Burtona Karlík a továrna na čokoládu se AnnaSophia Robb proslavila coby protivná Fialka Garderóbová, která celou dobu žvýkala žvýkačku. Teď je z ní přitažlivá mladá dívka. Co dělá dnes a v jakých filmech ji můžete vidět?

AnnaSophia Robb se narodila v Denveru ve státě Colorado. Její otec David Robb pracuje jako architekt a její matka Janet Robb jako interiérová designérka. Své křestní jméno získala po prababičce z matčiny strany, původem z Dánska. Sama o sobě tvrdí, že od malička toužila po tom stát se herečkou. Jako malá se sice věnovala tanci a gymnastice, dokonce vyhrála několik mezistátních soutěží, jejím snem ale zůstalo herectví.

 

Už v osmi letech začala podnikat kroky vedoucí k tomuto cíli. Poprosila rodiče, aby jí našli agenta, a zároveň se přihlásila do šestitýdenního intenzivního kurzu herectví v Hollywood Showcase Denver, který byl zakončen závěrečnou zkouškou. Na tuto zkoušku byli pozváni i významní agenti a filmoví manažeři Hollywoodu. AnnaSophia šla tvrdě za svým snem a tak není divu, že závěrečnou zkoušku udělala na výbornou a vzápětí dostala svou první nabídku!

Zdroj: Archiv TV NOVA / Instagram

Která nabídka to byla? A kdy se prvně postavila před kameru? Čtěte TOP ZAJÍMAVOSTI o herečce AnněSophii Robb:

• Její první role (hned po zkouškách v Hollywood Showcase Denver) byla v reklamě na McDonald's, záhy poté dostala roli v seriálu Drake & Josh.

• Její filmovou kariéru nastartoval snímek Karlík a továrna na čokoládu (2005), kde si zahrála Fialku Garderóbovou. Tento film se stal celosvětově úspěšný a pomohl AnněSophii získat popularitu mezi mladými diváky.

• Její postava Fialka Garderóbová během celého filmu nevytáhla z pusy žvýkačku – byla totiž šampionkou ve žvýkaní žvýkaček. Po ukončení natáčení z použitých žvýkaček udělala míček velikostí míčku na softball, který si nechala jako památku na tuto roli.

• V roce 2005 se podílela na navrhování módní kolekce pro dívky.

Zdroj: Instagram

• Dalším celosvětově úspěšným filmem, kde si zahrála hlavní roli, byl snový snímek Most do země Terabitha, který měl premiéru 16. února 2007.

• Téhož roku nahrála píseň Keep Your Mind Wide Open pro televizní kanál Disney Channel. Píseň se objevila na 90. místě v žebříčku Billboard Hot 100.

• V roce 2011 dostala roli v dramatickém snímku Surfařka. Dle jejích vlastních slov jí tento film hodně pomohl dospět a zcela obrátil její vidění světa. Film vypráví příběh dospívající surfařky, která se po děsivém útoku žraloka, který ji připravil o levou ruku, odhodlává vrátit zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu.

• Mezi její herecké vzory patří Nicole Kidman, Meryl Streep a Johnny Deep.

• V roce 2012 získala AnnaSophia hlavní roli jako Carrie Bradshaw v americkém televizním seriálu The Carrie Diaries, který je prequelem známého seriálu Sex ve městě

Zdroj: Instagram

• Získala celkem pět filmových ocenění, z toho v roce 2008 cenu Young Artist Award jako nejlepší mladá herečka.

• I přes svůj velmi nabitý pracovní program, nezanevřela na vzdělání a udělala přijímací zkoušky na vysokou školu, kde studuje dálkově.

• V současné době točí historický seriál The Mercy street, jehož děj se odehrává během občanské války v Americe.

Podívejte se v galerii, jak vypadala ve filmu Krvavá sklizeň!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát

GALERIE: Jak dnes vypadá roztomilý klučina z filmu Myšák Stuart Little? Je z něj pořádný svalovec!
 


Novinky z NOVY