MATRIX RELOADED: Zápis do Guinessovy knihy rekordů, těhotná Trinity i neskutečný počet zraněných herců!

Aktualizováno 30.06.2017

Matrix Reloaded
Zdroj: Archiv TV Nova

Pokračování úspěšného Matrixu z roku 1999 se pyšní na svou dobu vynikajícími filmovými efekty. Co jste o natáčení filmu rozhodně netušili? To vás dostane!

Pokračování kultovní sci-fi diváky opět zavede do temného světa počítačové budoucnosti, kterou ovládají stroje a lidé i nadále žijí ve virtuální realitě. Ukončit tuto virtuální nadvládu může pouze Vyvolený – Neo. Musí ale čelit novým nepřátelům – kromě agenta Smithe, který pomocí svých schopností může vytvořit téměř nekonečný počet svých klonů, musí vzdorovat také nebezpečným Dvojčatům, ve skutečnosti smrtícím virům, které se pohybují Matrixem a dokážou ho měnit podle libosti.
 
Všechny tyto událostí vedou k velké válce lidí proti strojům. Není ale jasné, na čí straně je mocný Architekt – opravdu zastává nadvládu strojů, nebo se dostal do pasti, kterou sám vytvořil? O tom už Matrix je.

Zdroj: oficiální zdroj


Díky velkému rozpočtu dokázali filmaři vytvořit zcela nové trikové a vizuální efekty. Jak ale probíhalo natáčení ve své době technologicky nejpokročilejšího filmu? Čtěte TOP 10 ZAJÍMAVOSTÍ z natáčení filmu Matrix Reloaded:

1. Celkový rozpočet filmu činil 150 milionů dolarů, z toho celých 100 milionů padlo na vytvoření počítačových efektů.

2. Matrix Reloaded se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako film s nejvyšším počtem kopií nasazených do kin – na celosvětovou premiéru studio rozeslalo do kin celkem 8.517 kopií filmu.

Zdroj: Archiv TV Nova

3. Když Architekt mluví o nemožnosti existence dokonalého světa, na pozadí můžeme vidět Adolfa Hitlera, izraelského premiéra Ariela Sharona, Saddama Husseina, ale také obrázky výbuchu atomové bomby nebo záběry z Druhé světové války.

4. Ve filmu je několik odkazů na Bibli – jsou ukryté v registračních značkách aut hlavních hrdinů. Triniti má značku DA 203, což je odkaz na Evangelium od Daniela 2:03: Řekl jim: Zdál se mi sen, který mě rozrušil. Musím se dozvědět, co znamená. Zatímco agent Smith jezdí v Audi A8 s poznávací značkou IS 5416, což je odkaz na Izajáš 54:16: Hle, to já jsem stvořil kováře, jenž dmýchá uhlí ve výhni a vyrábí zbraně k jejich účelu; tentýž já jsem stvořil také zhoubce, aby působil záhubu.

5. Natáčení dálniční honičky probíhalo tři měsíce – zhruba stejně dlouho trvá natáčení průměrného amerického filmu. Pro tuto scénu byla postavena 2,25 km dlouhá dálnice v Alameda Point v USA. Po ukončení natáčení dálnici srovnali se zemí.

Nenechte si ujít:

POZNÁTE JE: Podívejte se, jak dnes vypadají herci z MATRIXU!

Zdroj: Archiv TV Nova


6. Herečka Carrie-Anne Moss natočila většinu scén honičky na dálnici sama bez pomoci kaskadéra i přesto, že v době natáčení byla těhotná.

7. I přes veškerou opatrnost a zástup kaskadéru, došlo na place k několika zraněním – Carrie-Anne Moss si zlomila nohu, Laurence Fishburne rameno a Hugo Weaving si namohl krční páteř.

8. I přes množství klonů agenta Smitha, Hugo Weaving ve skutečnosti zahrál jen několik z nich. Producenti na konkurzech vybrali nepříliš známé herce podobných proporcí, kterým pak byla na počítači dokreslena hlava Weavinga.

Zdroj: Archiv TV Nova
  

9. Film Matrix Reloaded vydělal 735 milionů dolarů a stal se tak komerčně nejúspěšnějším filmem s ratingem R (mládež do 17 let pouze v doprovodu dospělé osoby). Rating R film dostal kvůli obzvláště brutálním bojovým scénám. Zároveň se film Matrix Reloaded stal finančně nejúspěšnějším dílem celé trilogie.

10. Natáčení souboje Nea se stovkou agentů Smithů trvalo 27 dní. Během natáčení se použilo přes 150 figurín Huga Weavinga v životní velikosti, které na dálku ovládalo osmdesát trikových specialistů.

Film Matrix Reloaded můžete sledovat již tuto sobotu 3. června od 20:00 na Nova Cinema!

NEPŘEHLEDNĚTE:

NEBEZPEČNÉ NATÁČENÍ legendárního Matrixu: Keanu Reeves málem přišel o život! Jak se to stalo?

Návrat legendárního Supermana: Jaký trik filmaři použili, aby oklamali filmové piráty? To se povedlo!

DRSNÉ ZÁKULISÍ SNÍMKU GRAVITACE: Neuvěříte, kolik hodin musela Sandra Bullock strávit ve skafandru!

TOP 6: I megahit Stevena Spielberga má své chyby. Co filmařům při natáčení Jurského parku nevyšlo?


Novinky z NOVY