TOP 6: I megahit Jurský park má své chyby! Všimli jste si?

Aktualizováno 30.06.2017

Jurský Park - 6
Zdroj: Archiv TV Nova

V roce 1991 začal tým kolem slavného režiséra Stevena Spielberga připravovat projekt, o kterém se hned ze začátku vědělo, že to bude megahit. Dostal název Jurský park a světlo světa spatřil v roce 1993. Avšak ani proslulí autoři se nevyhnuli chybám.

Filmařům se povedlo vytvořit skutečně velkolepé dílo a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Divácké ohlasy na Jurský park byly velmi příznivé. A v České republice dostal Českého lva za nejlepší zahraniční film.

O čem film je?
Milionář John Hammond (Richard Attenborough) se rozhodl, že vytvoří přírodní park s žijícími dinosaury. Vybral si na to velmi vzdálený, liduprázdný ostrov nedaleko Kostariky. Ještě předtím se však rozhodl, že nejdříve vše ukáže odborníkům, vnoučatům, známému paleontologovi a jeho přítelkyni. Návštěva se však změní v noční můru a začíná boj o přežití. Všichni nakonec bojují o holý život.

Zdroj: Archiv TV Nova

Všimli jste si něldy v Jurském parku těchto chyb?

1) Když se děti s Alanem schovají na stromě, je dlouhý záběr na Alanovi boty, a přestože jsou všichni neskutečně špinaví od bláta, Alanovy podrážky jsou zcela nové a špínou netknuté.


2) Ke konci filmu se dostane Alan s dětmi k elektrickému plotu, který zrovna není pod proudem. V jednom záběru si můžete všimnout na levé straně, že plot je "ukončen" větvemi stromu. Filmaři zřejmě nechtěli stavět velké kulisy pro tuto scénu, a tak postavili malý úsek plotu a konce zamaskovali vegetací.

Zdroj: Archiv TV Nova

3) Na úplném začátku filmu se sejde programátor s mužem, který mu předá "přepravku" na dinosauří embria. Když mu ukazuje, jak to funguje, tak má programátor pod levou rukou tašku s penězi. Avšak když se změní úhel pohledu, tak taška náhle zmizí.

4) Když v půlce filmu T-rex přetáčí auto s Lex a Timem na střechu, tak si můžete všimnou něčeho, co by asi nemělo být vidět – v pozadí za stromem je totiž dobře viditelný filmařský stojan se světly, která danou scénu osvětlují.

5) Když se Alan dostane s dětmi k elektrickému plotu, zkouší na něj hodit dřevo, jestli je zapnutý nebo ne. Jenže když tam hodí dřevo, tak to nemůže zjistit, protože dřevo elektrický proud nevede.

6) Ve scéně, v které auta projíždějí vraty, tak Jeff Goldblum říká "co tady schovávají King Konga". Přitom se mu ale nepohybují rty.

Zdroj: Archiv TV Nova

O chybách ve Filmu Jurský Park se můžete presvědčit v sobotu 3. června ve 20:20 na TV Nova. A v neděli 4. června 17:40 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99% rozhodně nevšimli!

ZBYTEČNÁ CHYBA! Co filmařům při natáčení Pána prstenů vůbec nedošlo?

POKRAČOVÁNÍ LETOPISŮ NARNIE: Zazářila zde krásná česká herečka. Díky masce byla k nepoznání!

 


Novinky z NOVY