V Přátelích dominuje nejznámější produkt z České republiky. FOTO

Aktualizováno 30.06.2017

Přátelé
Zdroj: Archiv TV Nova

Přátele patří mezi vůbec nejoblíbenější seriály. Komediální show o každodenním životě šesti kamarádů zaujala diváky hned od prvních dílů. Všimli jste si ale všech detailů, které tvůrci do natáčení skryli? Například českých výrobků?

Lehkomyslný sukničkář Joey (Matt LeBlanc), pošahaná hudebnice Phoebe (Lisa Kudrow), ukecaný vtipálek Chandler (Mathew Perry), pořádkem posedlá Monica (Courteney Cox), nejistý paleontolog Ross (David Schwimmer) a naivní kráska Rachel (Jennifer Aniston), to je povedená šestice kamarádů z New Yorku, která řeší životní trable s humorem sobě vlastním v nejpopulárnějším komediálním seriálu všech dob. Jejich příběhy si zamilovaly miliony diváků po celém světě.

Zdroj: oficiální zdroj

Seriál v televizi běžel 10 let, za tu dobu se natočilo 10 řad a celkově téměř tři sta dílů. Kromě hlavní šestice se zde objevilo přes 80 celebrit. Seriál se pokaždé snažil reflektovat současnou situaci ve světě, zejména v New Yorku. Díky scénářům z rukou Davida Cranea a Marty Kauffmanové mohli diváci slyšet spoustu narážek na americkou a světovou popkulturu, sport, politickou situaci a mnohé jiné. Za zmínku stojí legendární narážka na Star Wars, kde se Rachel oblékne do zlatých bikin a namaskuje se jako princezna Leia.


Zdroj: oficiální zdroj

Největší jedlík a piják seriálu je Joey. Jeho rukama prošly mraky potravin. Ze Spojených států, Itálie, Francie, Mexika, ale i Česka! Že jste to nikdy nepostřehli? Tohoto českého nápoje si nedokázali všimnout ani největší fanoušci, kteří viděli celý seriál několikrát. A že netušíte o jaký výrobek jde? Nejznámější český produkt: pivo, konkrétně Pilsner Urquell. Ve Spojených státech se jedná o jedno z nejdražších piv. Pokud jste to nepostřehli, můžete se sami přesvědčit například v 16. díle 2. série.


Zdroj: oficiální zdroj

A to není jediná česká stopa! Ve čtvrté sérii Phoebe prohlašuje, že žila v Praze. (A to nejen v české verzi dabingu, ale i v originálu).
 

Seriál Přátelé sledujte každý den od 18:05 na Nova 2, a to hned pět dílů za sebou.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Už je to 22 let! Takhle se změnili herci z PŘÁTEL!

TOP 11 NEJNOVĚJŠÍCH PIRÁTŮ Z KARIBIKU: Salazarova pomsta je lepší než předchozí díly. Víme v čem!


Novinky z NOVY