CO MÁ SPOLEČNÉHO TĚCHTO 8 CELEBRIT: To nemáte šanci uhádnout!

Aktualizováno 25.08.2017


Reese Witherspoon, Hugh Laurie, Julia Roberts, Bruce Willis, Brad Pitt, Winona Ryder, George Clooney a Charlie Sheen jsou světové megahvězdy. Jedni z nejžádanějších herců současnosti. Za čím stojí jejich úspěch? Odpověď je zcela prostá. Účast v jednom z nejúspěšnějších a nejpopulárnějším televizním seriálu.

Někteří herci odmítají účast v seriálu už jen z principu. Jsou limitováni strachem, že už nikdy nepřekročí stín své seriálové postavy a nikdy by si nemuseli zahrát v úspěšném snímku. Naopak jsou herci, pro které je účast v sitcomech srdcovní záležitost a se svojí postavou se sžijí na spoustu let. Výjimky však potvrzují pravidlo. Mnoho filmových hvězd začínalo právě v malých seriálových rolích.


Záleží také na seriálu, jak velké má jméno a pověst. Hold některé nabídku na role v seriálu se neodmítají. Tím případem je například seriál Přátelé o šestici přátel z New Yorku. Během 10 let se v něm vystřídalo kolem 80 celebrit, většinou se k tomu dostali doslova jako „slepí k houslím“. Někteří účinkovali v Přátelích už jako uznávaní herci, naopak většina z nich se díky účasti odrazila k lepším rolím. Ne nadarmo se říká, že americký seriál Přátele se stal odrazovým můstkem pro mnoho začínajících herců.

Osm nejznámějších „hostů“ v seriálu Přátelé:
1) Hugh Laurie - „renesanční člověk“ to je nejvystihující přirovnání, které patří anglickému herci, muzikantovi a spisovateli. Jeho nejznámější role geniálního doktora House přišla těsně po konci Přátel. Hugh byl známý i před tím, a to účastí v komediálním seriálu Černá zmije. To byl debut jako hrom! Po bok Jennifer Aniston se dostal díky tomu, že se seriál natáčel částečně v Londýně.
Zdroj: oficiální zdroj

2) Bruce Willis - jeden z nejdrsnějších herců. Akčňáky jako Smrtelnostná past, Poslední skaut nebo Pul Fiction jsou jenom zlomek z jeho kariéry. Pro ránu nikdy ve svých rolích nejde daleko. Proto je velkou ironií, že v seriálu hraje uplakaného přítele Jennifer Aniston a za těch pár epizod nedostal ani zaplaceno! Peněženku producentů nedovolil otevřít Matthew Perry, protože Bruce Willis se s ním během natáčení filmu Můj soused zabiják vsadil a prohrál! Tudíž za jeho seriálové ponížení se musí poděkovat Chandlerovi.
Zdroj: oficiální zdroj

3) Reese Witherspoon - v té době neznámá herečka si zahrála sestru Rachel. Během dvou dílu stihla i líbací scénu s Davidem Schwimmerem - a kdo je milovníkem tohoto seriálu musí vědět, že toto se mezi sestrami nepromíjí. Od jejího účasti uplynulo bezmála 18 let a odrazila se ke světlejším zítřkům. Hrála blbé blondýnky i vážnější role, byla dvakrát nominovaná na Oscara a jednu nominaci proměnila!
Zdroj: oficiální zdroj

4) Winona Ryder - o půvabech americké herečky se během prvních dílu rozplýval Ross, dokonce ji v jednom díle zařadil na seznam lidí, se kterými by chtěl mít poměr. Jako odpověď přišla její nabídka na účinkování v seriálu a tato role byla napsána právě Schwimmerem. Největší vtip je, že z ní udělal lesbičku a nechal ji líbat Jennifer Aniston, a ta vzápětí ještě políba Lisu Kudrow. Jeden z důvodů proč milovat Rosse!
Zdroj: oficiální zdroj

5) Brad Pitt - to je tak, když vám manželka dohazuje role. Americký idol byl během účinkování v seriálu světová hvězda a roli mu zařídila Jennifer Aniston. Když se poprvé objevil na scéně, tak nebylo přes řev fanynek slyšet, co vlastně říká (ta scéna se nedostala do závěrečného střihu). Jeden z nejlepších dílů celého seriálu je o tom, jak její manžel založil klub „nesnáším Rachel“. Zajímavé je, že po konci Přátel se s ní rozvedl.
Zdroj: oficiální zdroj

6) George Clooney - herec, který se proslavil až po třicítce v seriálu Pohotovost, kde si zahrál doktora Douga Rosse, který byl nerozlučný parťák s doktorem Johnem Kylem, jehož ztvárnil Noah Wyle. Oba herci byli před roli v seriálu o vzrušujícím boji chicagské chirurgie o záchranu lidských životů neznámí. Tvůrci Přátel si je oba pozvali, aby účinkovali jako doktoři v jedné epizodě, kde dokonce randili s Monicou a Rachel! Později se z obou staly hollywoodské hvězdy, i když z George o dost větší.
Zdroj: oficiální zdroj

7) Julia Roberts - v roce 1996 se americká televizní stanice rozhodla, že přepíše historii. Den po jubilejním třicátém Superbowlu se rozhodla vypustit jeden z nejslavnějších dílů Přátel, a proto si pozvala spousta hvězd jako například Jean-Claude Van Damma, Brooke Shieldsovou a hlavně Julii Roberts. Ta ještě ke všemu byla ve vztahu s Matthewem Perrym. Vznikla tak nejsledovanější epizoda, ani velké finále poslední série nebylo tak sledované!
Zdroj: oficiální zdroj

8) Charlie Sheen - do kinematografie přišel zrovna v době, kdy se filmaři vezli na vlně odporu války ve Vietnamu, a proto si zahrál ve spoustě válečných filmech. V Přátelích se objevil pouze v jednom díle a hrál námořníka americké flotily, který byl zamilovaný do Phoebe. Herec se později vyprofiloval spíše jako seriálový herec, jeho nejúspěšnější kousek se jmenuje Dva a půl chlapa.
 
Zdroj: oficiální zdroj

Seriál Přátelé sledujte každý den od 18:05 na Nova 2 a to hned pět dílů za sebou.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
10 nezapomenutelných momentů z Přátel: Pamatujete si je všechny?

FOTO: V seriálu Přátelé dominuje několika scénám nejznámější produkt z České republiky. Všimli jste si ho?

Seriál Přátelé měl mít jinou úvodní písničku! Líbila by se vám?


Novinky z NOVY