Příště budeme chytřejší, staroušku! Natáčení v ohrožení, předávkování léky a zostuzení Gustava Husáka!

Aktualizováno 25.06.2017

Příště budeme chytřejší, staroušku! - 2

Satirická komedie Příště budeme chytřejší, staroušku! dodnes baví diváky. Jenomže samotné natáčení již tak zábavné nebylo... Film málem čekal drsný osud, kvůli jedné hospodské příhodě...

Dva zlodějíčci, sečtělý a mazaný Makovec a opatrnější Vašátko, jsou za dobré chování předčasně propuštěni z vězení, jenže najít si slušné zaměstnání je velmi těžké. Po několika neúspěšných pokusech najít si práci se vrátí k drobným krádežím a podvodům...
 

 

Komedie Příště budeme chytřejší, staroušku! v sobě ukrývá spoustu zásadních zajímavostí, které vás překvapí! Natáčení bylo opravdu velmi komplikované. Posuďte sami!
 

1) Jde o poslední film režiséra Petra Schulhoffa než spáchal sebevraždu – předávkoval se léky. Snímek se natáčel již v době, kdy byl Schulhoffal vážně nemocný.
 

2) Natáčení probíhalo v Praze, Ondřejově, Unhošti a Třemblatech.
 

3) František Peterka ve filmu realizoval svou dávnou myšlenku v podobě použití chraplavého gangsterského hlasu. Inspiroval se trestancem, kterého potkával v jedné nádražní hospodě. Režisér Schulhof sice měl výhrady proti chraplavému hlasu, ale Peterka se vymluvil na nachlazení.


4) František Peterka se zmíní o obci Ovčařice, kde se těží na dole sádrovec. Jméno obce je vymyšlené, taková obec v ČR neexistuje.
 

5) Zdeněk Srstka byl nadabován Mirko Musilem.
 

6) Když už byl film téměř dokončen, hrozilo, že skončí v trezoru, nebo v lepším případě bude úloha Vašátka přeobsazena. Karel August totiž v podnapilém stavu prohlásil o tehdejším prezidentovi Gustavovi Husákovi, že je vůl.
 

7) Filmu se nevyhla ani jedna chyba z nedopatření. Když Makovec s Vašátkem a vedoucím skladu lihovin nakládají do sanitky bedny s alkoholem, je jasně vidět, že je naložili až po samotný vrch sanitky. Když ale poté sanitka vyjíždí ze skladu, je skrz okna vidět, že je prázdná... No co, riskovat rozbití tolika lahví asi nikdo nechtěl...
 

Komedii Příště budeme chytřejší, staroušku! můžete sledovat v neděli 28.května od 16:20 na TV Nova a v repríze v pondělí 29.května od 16:10 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Láska na place, výslech VB či skrytý talent režiséra. Co jste nevěděli o filmu Slunce, seno, jahody?

Co dnes dělá jeden z největších podvodníků 20. století z filmu Chyť mě, když to dokážeš? Podívejte se!

 

 


Novinky z NOVY