Jak to mají se sexem, když je propustí? Trestankyně promluvily

Aktualizováno 22.06.2017


Pobyt ve věznici je spojen s mnoha nepříjemnými okamžiky a těžkými chvílemi. Navázání vztahu je jedním ze způsobů jak se s těmito nástrahami vypořádat. Co nám o bisexuálních vztazích prozradily samy odsouzené?

Přehrát poslední díl

Každá holka potřebuje obejmutí – a jinak tomu není ani u těch ve vězení. Co když ale není na blízku žádný muž? Poradí si snadno, jednoduše naváží vztah se ženou... „Jsou tady lesby! Ale spíš to nejsou takové lesby, které jsou jenom na holky. Ony si hledají náhražky. Je jim smutno, potřebují obejmutí, pohlazení a je jim těžko tady v těch těžkých chvílích,“ prozradila jedna z odsouzených z věznice ve Světlé nad Sázavou.


V ženských věznicích v nemalé míře dochází k takzvané pseudohomosexualitě. Ženy snadno navážou bisexuální vztah se ženou, ale po propuštění si pro vztah opět zvolí muže a vrátí se ke své „původní“ orientaci. Podle psychologa Jana Bernarda jsou vztahy mezi ženami ve věznicích hlavně účelové. „Je to dobrý prostředek, jak získat od druhého podporu.“
Zdroj: TV Nova

Rozhodně tedy nejde o to, že by si odsouzené hledaly ženu pro život. Právě naopak. Ve věznicích velmi silně citově strádají, až dochází k velké citové deprivaci. Tato deprivace jim v žádném případě jejich pobyt ve věznici neulehčuje! Bisexuální vztah je pro ně proto jednou z berliček, jak tyto těžké chvíle přežít, necítit se samy a nepropadnout depresím.
 

Co dalšího o bisexuálních vztazích prozradily odsouzené, můžete vidět ve videu!

Na dokumentární sérii z prostředí ženských věznic se dívejte každou středu od 21:30 na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

MEZI KLIENTY BYLA OBLÍBENÁ: Kateřina kradla na objednávku, odnesly to její děti. Co se stalo?

V cele uviděla něco, na co NIKDY NEZAPOMENE: Z tohoto ŠOKU se Libuše dostávala hodně dlouho!


Novinky z NOVY