SNÍDAŇOVÉ ŠTĚNĚ V AKCI: Jak mu to v rušných ulicích šlo? Předvedlo tento úžasný kousek!

Aktualizováno 19.06.2017


Už to není jen snídaňové štěně! Čtyřnohý přírůstek do týmu Snídaně s Novou má konečně své jméno. Jak se jmenuje? A jaké úžasné kousky už zvládá?

Seznamte se, tohle je zlatý retrívr Sunny! Štěně se má čile k světu, musí už ale začít „pracovat“ – učit se novým kouskům. Spolu s reportéry TV NOVA a profesionály z organizace Helppes se vydalo do rušných ulic Prahy!

Zdroj: TV Nova

„Dnes nás čeká chůze po pěší zóně mezi davem lidí, určitě tady natrefíme na nějaké holuby. Ten pejsek by neměl lovit zvířátka, ať už jsou to kočky nebo ptáci, “ vysvětluje trenérka organizace Helppes Kateřina, která má Sunnyho výcvik na starosti. Učení je totiž složitý proces. Pes poslouchá povely a až při tréninku se pozná, jaký má charakter. Zatím to vypadá, že Sunny je roztomilouš první kategorie!

Zdroj: TV Nova

 

Asistenční pes musí být schopen postarat se nejen o sebe ale i o svého pána, kterému je v mnoha momentech tou největší a 100% oporou. „Tady záleží, jestli je to pejsek asistenční a má být u vozíku, pak musí umět podávat věci, otevírat skříňky, svlékat oblečení. Pokud je to pejsek signální a má značit nějaký záchvat, tak musí být schopen označit výkyv cukru v krvi, nebo blížící se epileptický záchvat. Pokud je to pes vodicí, tak musí nahrazovat člověku oči a musí ho umět provázet celým městem a dávat pozor na překážky,“ upřesňuje Kateřina.

Zdroj: TV Nova

 

Na to, jak to Sunnymu v rušných pražských ulicích šlo, se podívejte v reportáž!

ČTĚTE TAKÉ

VIDEO: Krásná Petra Svoboda odhalila svůj tajný koníček! Tušili jste, jak moc nadaná je?

Nahlédněte DO ZÁKULISÍ Snídaně s Novou: Diváky čeká nejedno velké překvapení. A to není vše


Novinky z NOVY