FILMOVÉ DRAMA podle skutečného příběhu: Mark Wahlberg trpěl hlavně tím, jak málo měří

Aktualizováno 19.06.2017

Nepřemožitelný - 6

Film natočený podle skutečné události jistě nadchne nejen fanoušky amerického fotbalu. Snímek Nepřemožitelný dokazuje, že věk je pouze číslo a své sny si můžeme plnit kdykoliv, stačí jen chtít.

Americké biografické drama inspirované skutečným příběhem vypráví o nadšeném sportovnímu fanouškovi, v jehož schopnosti nikdo nevěřil, ale on přesto dokázal uskutečnit svůj sen – stát se hráčem Národní fotbalové ligy. Stane se nejstarším zelenáčem v dějinách amerického fotbalu a brzy i miláčkem diváků a nakonec sportovní legendou. Role jako vystřižená pro hollywoodskou hvězdu formátu Marka Wahlberga, jemuž zdárně sekunduje Greg Kinnear. Prostředí jednoho z nejtvrdších a nejnáročnějších sportů poskytuje příležitost pro napínavou podívanou, ale také řadu komických situací!

Film natočený podle skutečné události v sobě ukrývá mnoho zajímavostí nejen z natáčení. Máme pro vás deset těch nejzajímavějších:

1) Vincent Papale byl nejstarším nováčkem v historii NFL - bylo mu 30 let
 

2) Mark Wahlberg je ve skutečnosti o 14 cm menší než Vincent Papale. Vince Papale měří 188 cm.


3) Natáčení filmu oficiálně podpořil tým Philadelphia Eagles i vedení národní fotbalové ligy.


4) Hodně bývalých hráčů Eagles dalo studiu povolení k tomu, aby ve filmu využili jejich jména.
 

5) Kluk, který běží po ulici v dresu s číslem 83, je syn skutečného Vince Papaleho. Jeho dcera se objeví zase jako zadák při školní hře – centruje právě zase svému bratrovi.


6) Scény týkající se letního výcvikového tábora byly natočeny v 
Central High School v Severní Filadelfii. Okolní budovy a pole byly upraveny tak, aby měly vzhled reálného výcvikového tábora Eagles z roku 1976.

7) Závěrečný touchdown proti Giants, kterého Papale dosáhne, je podle skutečnosti. Původní záběry z tohoto zápasu jsou v závěrečných titulcích. V reálu ale Papalemu nebyl touchdown uznán.


8) Greg Kinnear se na roli připravoval tak, že trávil hodně času s trenérem Dickem Vermeilem během jeho poslední sezóny u Kansas City Chiefs.


9) Přestože Vince Papale byl na soupisce jako wide reciever, hrál téměř výhradně ve tzv. speciálních týmech. Za tři roky svého působení v Eagles tak zaznamenal pouze jedinou chycenou přihrávku se ziskem patnácti yardů.


10) Skutečný Vince Papale byl přítomný na stadionu v Texasu během natáčení jako poradce.


Film Nepřemožitelný můžete sledovat na Nova Cinema v úterý 23. května od 20:00 a v repríze ve středu 24. května od 13:40 na Nova Cinema.

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zákulisí filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa – Při natáčení byl tak opilý, že ho režisér podepíral!

POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát

 


Novinky z NOVY