ČESKÁ STOPA v seriálu LOVCI ZLOČINCŮ: Kaskadéři, pašeráci i známá česká topmodelka!

Aktualizováno 18.06.2017

Galerie: Lovci zločinců - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Kdo rozhoduje o tom, který zločin je důležitý a který nikoliv? A je vůbec reálné dopadnout zločince dřív, než svůj hrůzný čin vykoná?

Hlavním hrdinou seriálu je bývalý agent CIA John Reese, který byl údajně zabit. Hned poté, co se vrátí zpátky do New Yorku, mu nečekaně volá tajemný muž, který si říká Finch. Finch má významné společenské postavení a velmi značné finanční prostředky a zdá se, že ví víc, než říká..
 

Ve skutečnosti je Harold Finch geniálním programátorem, který na tajnou žádost vlády USA vytvořil počítačový program, jenž je schopen předpovědět jakýkoli zločin – lupičské přepadení, vraždu, ale i teroristický útok. Vláda ale přehlíží pro ni nevýznamné zločiny a řeší pouze teroristické hrozby. A tak se Harold Finch rozhodne řešit tyto „drobné“ zločiny na vlastní pěst a na to právě potřebuje pomoc Johna Reese.

Zdroj: Archiv TV Nova

Na vzniku seriálu se podílelo mnoho holywoodských hvězd – režisér a producent J. J. Abrams (který režíroval třeba Star Trek nebo Mission: Impossible III), skladatel Ramin Djawadi (který složil hudbu k filmu Iron Man nebo seriálu Hra o trůny) nebo herec Michael Emerson (který hrál v nové sérii filmů o Batmanovy – Temný rytíř). V seriálu ale najdeme i významnou českou stopu!


Čtěte TOP ZAJÍMAVOSTÍ o seriálu Lovci zločinců:

1. Ve 12. epizodě 2. série s názvem Kdo je kdo se několik scén odehrává v Praze – na pozadí můžeme vidět třeba kostel sv. Mikuláše na Malé Straně. Natáčení ale probíhalo v USA a pražské památky byly dokresleny na počítači.

2. Ve stejné epizodě stroj na identifikaci telefonních čísel zobrazí číslo české modelky Karolíny Kurkové, která si v tomto díle zahrála samu sebe.
 

3. Nebezpečné triky za jednoho z hlavních hrdinů Lionela Fusca (kterého ztvárnil Kevin Chapman) dělá český kaskadér Petr Jákl.

4. Ve 14. epizodě 2. série pronásleduje John Reese (James Caviezel) společně s Haroldem Finchem (Michael Emerson) skupinu českých pašeráků.
 

5. Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech mnoho let žijící v USA – Pavel Štěrba (který se mimo jiné podílel na takových amerických velkofilmech jako Hulk nebo Spider-man 2).
 

6. V 8. epizodě 4. série John Reese a Harold Finch rozebírají osud muže jménem Marko Jevtic, který za podivných okolností zemřel ve vazbě v Praze. V pozadí na počítači můžeme skutečně vidět novinový článek v češtině, kde se popisují podrobnosti této události. Zpravodajský server i autorka článku novinářka Kateřina Dobková jsou ale smyšlené.
 

7. Hodně diváků se těšilo na 14. díl 3. série Česká spojka s tím, že by se děj opět mohl točit kolem dění v České republice. Bohužel ale tomu tak není – s Českou republikou se tento díl pojí jen v českém názvu, originální pojmenování epizody je Provenance (česky Původ).


Čtvrtou sérii kriminálního seriálu Lovci zločinců můžete sledovat od pondělí do čtvrtka na TV Nova. Třetí sérii můžete sledovat na Nova Cinema!


NEPŘEHLEDNĚTE:

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

Co mají společného trhák Sherlock Holmes a legendární rockeři Rolling Stones? Cikánskou věštkyni!


Novinky z NOVY